8. 8. 2015

Slovenski kadeti na SP v Rusiji v prvem krogu nadigrali Tunizijo

Moška kadetska reprezentanca Slovenije (U-19) je svetovno prvenstvo v Rusiji začela z visoko zmago proti Tuniziji. Ekipa trenerja Janija Klemenčiča je v prvem krogu v skupini D premagala Tunizijo s 13 goli razlike - bilo je 31:18 (14:9).

SLOVENIJA - TUNIZIJA 31:18 (14:9)

Jekaterinburg - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Al Watani in Qamber (oba Bahrajn).

Slovenija: Kastelic (11 obramb), Moljk 1, Stojnič, Kavčič 1, Vlah 2, Kocbek 1 (1), Janc 6, Krečič 2, Prevolnik, Kotar 4, Malus 5, Sokolič 3, Planinc 2 (1), Marguč 4 (1), Cvetko.

Tunizija: Brahem, Saadallah (1 obramba), Hamed (2 obrambi), Ghachem 2, Ben Dhia, Memmich 5, Gouri, Ben Abdallah 2 (1), Toumi 1, Boussama 3, Mzoughi 1, Ayari, Ben Araar 1, Ben Chikh Ahmed, Bouteffaha 3, Mastrouri.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (3), Tunizija 1 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Tunizija 12 minut.

Slovenski kadeti so na uvodni tekmi na letošnjem svetovnem prvenstvu v Rusiji dosegli pričakovano zmago proti reprezentanci Tunizije. Mladi Slovenci so vrstnike iz Tunizije premagali kar z 31:18 (14:9), v drugem krogu pa se bodo v ponedeljek, 10. avgusta, srečali z Argentino, ki je v prvem krogu izgubila proti Franciji s 37:18 (15:7).

Tunizijci so se ekipi trenerja Janija Klemenčiča enakovredno upirali do rezultata 4:4 v deseti minuti, potem pa so Slovenci zagospodarili na igrišču. Naredili so delni rezultat 4:0 in povedli z 8:4, nato pa še z 11:7, toda v nadaljevanju so se jim nasprotniki nekajkrat približali samo na minus dva (8:6, 9:7, 11:9).

Kljub temu je končnica prvega polčasa pripadla slovenskim kadetom. Dosegli so tri gole zapored in si pred odhodom na odmor priigrali največjo prednost v tem delu igre - bilo je pet golov razlike (14:9).

Odločitev o zmagovalcu tekme prvega kroga v skupini D je dokončno padla na začetku drugega polčasa. Slovenska reprezentanca je poskrbela za delni rezultat 5:0 in v 39. minuti je bilo na semaforju 19:9.

Kmalu zatem so Slovenci še enkrat naredili delni rezultat 5:0 in v 47. minuti je prednost Klemenčičeve čete znašala že kar 14 golov (24:10). Ne glede na visoko razliko slovenski kadeti niso popuščali, najvišja razlika v njihovo korist pa je trikrat znašala 15 golov (26:11, 27:12, 28:13).