10. 8. 2015

V drugem krogu SP slovenski kadeti visoko premagali Argentino

Slovenski kadeti (u-19) so v drugem krogu skupine D na svetovnem prvenstvu v Rusiji dosegli že drugo zmago. Po zmagi proti Tuniziji (31:18) so mladi Slovenci visoko premagali Argentino z rezultatom 29:15 (14:8).

SLOVENIJA - ARGENTINA 29:15 (14:8)

Jekaterinburg - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Bethmann in Tzaferopoulos (oba Grčija).

Slovenija: Kastelic 1 (17 obramb), Moljk 1, Stojnič 1, Kavčič 2, Vlah 2, Kocbek 1, Janc 1, Krečič 1, Prevolnik 1, Kotar, Malus 2, Sokolič 7, Planinc 5 (1), Marguč 4 (1), Cvetko.

Argentina: Forlino (7 obramb), Krimer (1 obramba), Cargnel, A. Moyano 6, Bono 1, Cantore, Werner, Gimenez, Saud 1, Bustamante, Cuello 2, Giovagnola 1, L. Moyano, Capurro 1, Fischer 3, Vidal.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (2), Argentina 3 (0).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Argentina 10 minut.

Ekipa trenerja Janija Klemenčiča je tudi na drugi tekmi v skupini D na letošnjem SP v Rusiji upravičila vlogo velikega favorita. Potem ko so Slovenci v prvem krogu premagali Tunizijo s 13 goli razlike (31:18), so v drugem nadigrali še Argentino s 14 goli prednosti - končni rezultat je bil 29:15 (14:8). V tretjem krogu bodo Slovenci v torek, 11. avgusta, igrali z Brazilijo.

Da tudi proti Argentincem ne bodo ničesar prepustili naključju, so slovenski kadeti dokazali že v uvodnih minutah tekme. Po dobrih treh minutah so vodili že s 4:0, enaka razlika pa je bila tudi v 14. minuti (8:4). Sredi prvega polčasa so Slovenci dosegli tri gole zapored in v 22. minuti je bilo na semaforju 11:5.

Tudi končnica prvega polčasa je pripadla Klemenčičevim fantom. V zadnji minuti prvega dela igre so izenačili najvišjo prednost (14:8), nato pa jim je pripadel tudi začetek drugega polčasa. S tremi zaporednimi goli so razliko povišali na devet (17:8) in dvomov o zmagovalcu je bilo seveda dokončno konec.

Argentinci so v prvih tridesetih minutah dosegli samo osem golov, v drugem polčasu pa še enega manj (7). To se je poznalo tudi na rezultatu, slovenska reprezentanca pa si je prvič deset golov plusa priigrala v 42. minuti (20:10).

Kljub visoki prednosti naši kadeti niso popuščali. V 57. minuti so si prvič priigrali 15 golov razlike (28:13), drugič pa so imeli takšno prednost tik pred koncem tekme. Poleg očitne kakovostne razlike med ekipama je visoka prednost v korist Slovenije tudi posledica strelske učinkovitosti: mladi Slovenci so imeli več kot 64-odstotno učinkovitost (45:29), Argentinci pa le 35-odstotno (42:15).