5. 9. 2015

Sevnica - Gorenje Velenje 18:32 (10:17)

Aktualni državni podprvaki iz Velenja v prvem krogu v 1. NLB Leasing ligi niso imeli nobenih težav na gostovanju v Sevnici. Igralci Gorenja so domače Sevničane nadigrali z rezultatom 32:18 (17:10).

SEVNICA - GORENJE VELENJE 18:32 (10:17)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Šebek in Colner (oba Krško).

Sevnica: Brečko 2, Ž. Krnc 1, Zagode, Brglez, Gorenjak 1, J. Krnc, Grušovnik 2, Kuhar, Brilej 5 (2), Bezgovšek, Flisek, D. Krnc, Župevc, Kolman, Ranevski 7 (3), Praznik.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 1, Cehte 3, Medved 4, S. Burić 7, Ovniček 1, Szyba 1, Skube 1, Golčar 3, Šoštarič 5, Kleč, Gams 1, Nosan, Dujmovič 4, Bećiri 1.

Sedemmetrovke: Sevnica 6 (5), Gorenje Velenje 0.

Izključitve: Sevnica 4 minute, Gorenje Velenje 6 minut.

Velenjčani so zanesljivo odprli državno prvenstvo in v Sevnici po pričakovanju zanesljivo zmagali. Izbranci gostujočega trenerja Gregorja Cvijiča so bili od prve do zadnje minute gospodarji igrišča, gostitelji so bili vseskozi v podrejenem položaju.

Že na polčasu so si rokometaši Gorenja priigrali prednost sedmih golov (17:10). V drugem polčasu so Velenjčani še naprej igrali na polno in do konca razliko v svojo korist podvojili na 14 golov (32:18).

V domači ekipi je Nikola Ranevski dosegel sedem golov, v velenjski pa je toliko zadetkov zabil tudi krožni napadalec Senjamin Burić.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofja Loki, sevniška pa v Izoli. Obe tekmi bosta v soboto, 12. septembra.