26. 9. 2015

Koper 2013 - Slovan 37:26 (21:15)

Igralci ekipe Koper 2013 tudi po četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi ostajajo neporaženi. Koprčani so v dvorani Bonifika danes premagali ljubljanskega Slovana s 37:26 (21:15).

KOPER 2013 - SLOVAN 37:26 (21:15)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 600, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Leskovec (Celje).

Koper 2013: Ponikvar, Vran, Grzentič 1, Vlah 4, Krečič 6, Matijaševič 1, Gašperšič 1, Moljk 2, Gorela 2, Zugan 1, Rapotec 6, Smolnik 9 (4), Soklič, Marić, Ravlija, Bratković 4.

Slovan: Nunčić, Selaković, Škorc, Prevolnik, Kikanović 3, Avsec, Marušič 4, Marojević 2 (2), Stojnić 3, Erak 7, Topolovec 4, Corel 2, Hartman, Demšar, Podmenik, Marinček 1.

Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Slovan 4 (2).

Izključitve: Koper 2013 10 minut, Slovan 8 minut.

Koper je sanjsko odprl sezono. Povratnik v družbi najboljših je nanizal že četrto zmago, po trebanjskemu Trimu, Slovenj Gradcu in Urbanscapu Loki je na kolena položil še ljubljanski Slovan, ki ostaja pri eni zmagi.

Začetek v koprski Bonifiki pa je vendarle minil v luči presenečenja, saj so gostje nepričakovano povedli s 3:1 in v peti minuti celo s 5:2. Začetno vodstvo rokometašev iz prestolnice je bilo dovolj velika podlaga, da je bila tekma vsaj 20 minut izenačena.

Sledil je delni izid 6:0, štirikrat je zadel Žiga Smolnik, s katerim so domači povedli s 14:9 in do polčasa prednost še povečali. V drugem delu je prednost še narasla, v 53. minuti prvič na deset dolov, v 56. pa na rekordnih 12 golov - 35:23 .

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 2. oktobra, gostil Urbanscape Loko, koprska pa bo dan kasneje gostovala v Ormožu.