26. 9. 2015

Trimo Trebnje - Riko Ribnica 29:28 (14:15)

Na derbiju četrtega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Trimo Trebnje in Riko Ribnica. Tekma se je končala z minimalno razliko, uspešnejši pa so bili domači Trebanjci z 29:28 (14:15).

TRIMO TREBNJE - RIKO RIBNICA 29:28 (14:15)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 650, sodnika: Kavalar (Celje) in Žibret (Trbovlje).

Trimo Trebnje: Brana, Djurdjević 6, Florjančič 2, Murčehajić, Vencelj, Skol 13 (7), Kotar 1, Sušin 3, Željko, Udovič, Sašek 1, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 3, Urbič.

Riko Ribnica: Leban 6 (1), Fink 1, Atanasov, Kljun, Grebenc 5, Abrahamsberg 1, Skušek 5 (2), Knavs, Pucelj 5, Pahulje, Nosan 5, Klarič, Perovšek, Batinič, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 8 (7), Riko Ribnica 4 (3).

Izključitve: Trimo Trebnje 8 minut, Riko Ribnica 8 minut.

Trebanjci in Ribničani so se v minuli sezoni krčevito borili za uvrstitev v polfinale državnega prvenstva. Tedaj so bili za malenkost boljši rokometaši Ribnice, v današnjem dvoboju pa so smetano znova pobrali izbranci domačega trenerja Romana Šavriča in dosegli drugo zmago, tekmecem pa prizadejali drugi poraz v sezoni.

Osrednja tekma kroga je bila po pričakovanju zelo napeta in izenačena do zadnjega zvoka sirene. V 50. minuti je kazalo na zmago gostov, ki so si priigrali tri gole prednosti (27:24), a gostitelji se s tem niso strinjali.

Le pet minut kasneje so tekmo postavili v začetno izhodišče (27:27), dve minuti zatem pa celo povišali na 28:27. Ribnica je minuto pozneje končno prekinila kar osemminutni strelski post, v izjemno dramatični končnici pa je bilo vendarle več preudarnosti na strani domačih rokometašev, predvsem pa so v prelomnih trenutkih dvoboja naredili delni izid 6:1.

Pri domačih je s 13 zadetki prednjačil Rok Skol, pri gostih jih je šest prispeval Patrik Leban.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ribniška pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 3. oktobra.