6. 5. 2016

Poslovil se je Avgust Potušek

V tragični nesreči je v sredo življenje izgubil 63-letni Avgust Potušek, ki je velik pečat pustil tudi v klubu iz Slovenj Gradca.

"Guza, kot so ga klicali prijatelji, je bil kar štiri desetletja na tak ali drugačen način povezan z rokometom v Slovenj Gradcu. Bil je igralec, trener, direktor kluba, član upravnega odbora in še bi lahko našteli. Kot aktivni igralec je osvojil naslov prvaka Slovenije in bil dvakrat najboljši strelec takratne 2. zvezne lige. Preko 20-krat je nastopal v dresu Slovenije. Kot trener mlajših selekcij je dosegal odlične rezultate in osvojil naslov mladinskega prvaka Slovenije in viceprvaka takratne Jugoslavije. V vlogi igralca in trenerja pa je s člansko ekipo Slovenj Gradca osvojil naslov republiškega prvaka. V obdobju, ko je opravljal funkcijo direktorja kluba, je članska ekipa zasedala drugo mesto v prvi državni ligi ter dosegla največji uspeh v zgodovini rokometnega kluba, to je uvrstitev v polfinale pokala EHF. Pod njegovim vodstvom je nastala izjemna generacija rokometašev (Aleš in Boris Levc, Boštjan Doberšek, Hinko Harpf, Miro Mavc in ostali).  Bil je rokometaš na mestu. Po prenehanju delovanja v rokometu je pričel z jadralnim padalstvom in jadralnim letalstvom, kjer je bil tudi zelo uspešen. Njegov prispevek v slovenjgraškem rokometu je neizbrisljiv, vsem rokometašem bo ostal v trajnem spominu. Počivaj v miru!" so športnemu prijatelju v slovo zapisali na spletni strani slovenjegraškega kluba.