5. 1. 2016

Slovenci in Makedonci so se tudi v Zlatorogu razšli brez zmagovalca

Tudi na drugi pripravljalni tekmi za EP na Poljskem je moška reprezentanca Slovenije remizirala z Makedonijo. V celjski dvorani Zlatorog sta se reprezentanci po napeti končnici razšli brez zmagovalca, končni rezultat pa je bil 23:23 (13:12).

SLOVENIJA - MAKEDONIJA 23:23 (13:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1400, sodnika: Smolko in Sok (oba Slovenija).

Slovenija: Skok, Škof, Lesjak, Zarabec 3 (1), Cingesar 3, Marguč 3 (1), Kavtičnik 4, Cehte 1, Dolenec 2, Skube, Poteko 1, Miklavčič, M. Žvižej, L. Žvižej 2, Blagotinšek, Gaber, Zorman, Gajić, Razgor, Bombač 4 (1), Mačkovšek.

Makedonija: Mitrevski, Ristovski, Dupjačanec, Manaskov 1, Stoilov 1, Kukoski, K. Lazarov 7 (1), Mitkov 2, Jonovski, Taleski, Mirkulovski 1, V. Markoski, N. Markoski 1, Mojsovski, Pribak 2, Georgievski, F. Lazarov 2, Ojleski, Kuzmanovski 3, Peševski, Kosteski 3.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (4), Makedonija 3 (1).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Makedonija 8 minut.

Na tekmi v Zlatorogu so prvi gol sicer dosegli Slovenci (Vid Kavtičnik v drugi minuti), toda Makedonci so hitro odgovorili s tremi zaporednimi zadetki in v šesti minuti je bilo na semaforju 3:1. Kavtičnik je s svojim drugim golom poskrbel za izenačenje na 4:4 v dvanajsti minuti, nadaljevanje tekme pa je pripadlo gostujoči reprezentanci pod vodstvom hrvaškega selektorja Ivice Obrvana.

Po zgrešeni sedemmetrovki Dragana Gajića so Makedonci v 17. minuti prvič povedli s tremi goli prednosti (8:5), nizka slovenska zunanja linija Vid Kavtičnik – Dean Bombač – Sebastian Skube pa nikakor ni našla pravega orožja za agresivno nasprotnikovo obrambo. Kljub temu so se Slovenci nekajkrat približali na gol ali dva zaostanka, po delnem rezultatu 3:0 pa so si v 27. minuti priigrali minimalno vodstvo z 11:10.

Sledili sta še dve izenačenji (11:11, 12:12), po golu Deana Bombača pa je Slovenija odšla na veliki odmor s 13:12. V uvodnih minutah drugega polčasa je slovenski selektor Veselin Vujović zamenjalo celotno postavo iz prvega dela igre, njegovi izbranci pa so imeli že po slabih štirih minutah plus tri (16:13).

Toda Makedonci so tri minute kasneje izenačili na 16:16. Po treh izenačenjih zapored je Nemanja Pribak kljub dvema zgrešenima sedemmetrovkama prvega zvezdnika Kirila Lazarova (Barcelona) zadel za vodstvo gostujoče reprezentance z 21:19.

V 52. minuti je isti igralec poskrbel za makedonsko prednost s tremi goli (23:20), toda Luka Žvižej - včeraj je odigral 212. tekmo v reprezentančnem dresu in se na prvem mestu večne lestvice izenačil z nekdanjim vratarjem Benom Lapajnetom - je med izključitvijo nasprotnikovega igralca Filipa Kuzmanovskega dosegel dva gola in zmanjšal na 22:23.

V 57. minuti je bil s sedemmetrovke neuspešen tudi Gašper Marguč, na začetku predzadnje minute pa je Miha Zarabec izkoristil najstrožjo kazen in izenačil na 23:23. Makedonci so svoj zadnji napad na tekmi v Celju zapravili zaradi pasivne igre, Slovenci pa so imeli za svojega zadnjega na razpolago slabo minuto.

Po minuti odmora selektorja Veselina Vujovića so Slovenci poskušali doseči zmagoviti gol, vendar jim to ni uspelo. Po prekršku gostov je igralni čas potekel in domači reprezentanci je ostal le še strel z devetih metrov.

Dean Bombač je uspel s strelom spraviti žogo skozi makedonski obrambni blok, toda vratar Mitrevski je bil na mestu in po tekmi v Krškem (končni rezultat 28:28) se je tudi druga pripravljalna tekma med Slovenijo in Makedonijo v Celju končala brez zmagovalca (23:23).

Slovenske rokometaše po dveh pripravljalnih tekmah pred EP na Poljskem proti Makedonijo čakata še dve proti Hrvaški. Prva bo v petek, 8. januarja, ob 19. uri v Ivanić-Gradu, druga pa v soboto, 9. januarja, ob 16.15 v dvorani Bonifika v Kopru.