8. 1. 2016

Slovenci na pripravljalni tekmi v Ivanić-Gradu za gol izgubili proti Hrvatom

Moška rokometna reprezentanca Slovenije je odigrala tretjo pripravljalno tekmo pred EP na Poljskem. V Ivanić-Gradu pri Zagrebu se je pomerila s Hrvaško in izgubila z golom razlike - končni rezultat je bil 30:31 (13:15). Reprezentanci bosta v soboto, 9. januarja, ob 16.15 igrali še v dvorani Bonifika v Kopru.

HRVAŠKA - SLOVENIJA 31:30 (15:13)

Ivanić-Grad - Športna dvorana, gledalcev: 1500, sodnika: Gubica in Milošević (oba Hrvaška).

Hrvaška: Alilović, Stevanović, Ivić, Štrlek 5, Kovačević, Čupić 2 (2), Horvat 3, Brozović 4, Kozina, Marić 1, Kopljar 2, Vuglač, Duvnjak 5, Karačić 2, Cindrić 1, Pavlović, Mamić 1, Slišković 1, Gojun, Šebetić 4.

Slovenija: Skok, Škof, Lesjak, Zarabec 3, Cingesar 1, Marguč 4 (3), Kavtičnik, Cehte 2, Dolenec 3, Skube, Poteko 1, Miklavčič 1, M. Žvižej, L. Žvižej 1, Blagotinšek, Gaber 1, Zorman 6 (3), Gajić 2, Razgor 1, Bombač, Mačkovšek 4 (1).

Sedemmetrovke: Hrvaška 3 (2), Slovenija 10 (9).

Izključitve: Hrvaška 4 minute, Slovenija 6 minut.

Začetek tekme v Ivanić-Gradu je pripadel domači reprezentanci, ki je nekajkrat povedla z dvema goloma razlike (2:0, 4:2, 5:3, 6:4, 7:5, 8:6). V prvih desetih minutah je Domagoj Duvnjak dosegel tri zadetke, a na srečo Slovenije je bil razpoložen tudi kapetan Uroš Zorman, ki je v 14. minuti dosegel svoj tretji zadetek.

Po vodstvu hrvaške reprezentance z 8:6 v 16. minuti je ekipa selektorja Veselina Vujovića naredila delni izid 3:0 in si po golu Dragana Gajića v 18. minuti priigrala prvo vodstvo na tekmi (9:8). V nadaljevanju hrvaško-slovenskega dvoboja si nobena reprezentanca ni priigrala več kot gola prednosti, po petih zaporednih izenačenjih od 9:9 do 13:13 pa je to uspelo gostiteljem v zadnjih minutah prvega polčasa.

V polno sta zadela Ivan Slišković in Manuel Štrlek, tako da so Hrvati na veliki odmor odšli z dvema goloma naskoka (15:13). V prvih tridesetih minutah so bili v domači reprezentanci najučinkovitejši Domagoj Duvnjak, Manuel Štrlek in Luka Šebetić, ki so dosegli po tri gole (vratar Mirko Alilović je zbral sedem obramb), v gostujoči izbrani vrsti pa Uroš Zorman s štirimi goli iz štirih strelov, Gorazd Škof pa je imel šest obramb.

Toda že po slabih petih minutah drugega polčasa so Slovenci izenačili na 16:16, gol pa je spet dosegel Uroš Zorman. Domači rokometaši pod vodstvom selektorja Željka Babića so si prvo prednost s tremi goli priigrali samo tri minute kasneje, ko je za 20:17 zadel Manuel Štrlek.

V naslednjih trinajstih minutah - od 38. do 51. minute - so Hrvati ves čas vodili za dva ali tri gole, za štiri so prvič povedli v 52. po golu Zlatka Horvata, v naslednji minuti pa je Ivan Čupić povišal na prvo vodstvo s plus pet (28:23). Najvišjo prednost na tekmi v Ivanić-Gradu so si hrvaški rokometaši priigrali šest minut pred koncem, ko je razlika znašala šest golov - Domagoj Duvnjak je zadel za 30:24.

Kljub temu je končnica pripadla Slovencem. Najprej so naredili delni rezultat 3:0 in prepolovili zaostanek za Hrvati (27:30), pri vodstvu gostiteljev z 31:28 pa so še enkrat uspeli doseči enak delni rezultat (3:0) in po golu Mateja Gabra tik pred koncem tekme zmanjšali na 30:31, kar je bil tudi končni rezultat prve pripravljalne medsosedske tekme.

Tekma je bila tudi slovesno obarvana, kajti Luka Žvižej je odigral že 213. tekmo za slovensko izbrano vrsto in na večni lestvici prehitel nekdanjega vratarja Bena Lapajneta. Selektor Vujović na današnji tekmi ni ponudil priložnosti Deanu Bombaču, Vidu Kavtičniku in Matevžu Skoku.

V slovenski reprezentanci je bil najbolj učinkovit Uroš Zorman s šestimi goli, po štiri pa sta dosegla Borut Mačkovšek in Gašper Marguč. Pri Hrvatih so jih največ dali Domagoj Duvnjak, Luka Šebetić in Manuel Štrlek (po 5).