8. 5. 2016

Lazovićeva do 3. mesta v Ligi prvakinj

V Budimpešti je potekal zaključni turnir Lige prvakinj, na katerem sta nastopili tudi dve slovenski reprezentantki Barbara Lazović in Neli Irman, ki sta se zaradi porazov njunih ekip v polfinalu, pomerili na tekmi za tretje mesto. Prva je z Vardarjem, na srečanju za finale, morala priznati premoč debitantu med evropsko elito CMS-ju iz Bukarešte (27:21), slednja pa je z Budućnostjo, ki je branila naslov, izgubila proti Györu (20:21), ki je sezono začel v kvalifikacijah omenjenega tekmovanja.

Balkanski dvoboj je dobila makedonska zasedba, ki je ob polčasu zaostajala za dva gola, nato pa v drugih 30 minutah rezultat obrnila sebi v prid, tudi s pomočjo Lazovićeve, ki je vse štiri zadetke dosegla v zadnjih 18 minutah tekme. Za Vardar je to že tretje zaporedno tretje mesto v tem tekmovanju, Budućnost pa je četrtič osvojila četrto mesto.