26. 7. 2016

Hrvati boljši na drugi medsebojni tekmi

Na četrti pripravljalni tekmi, ki je bila obenem zadnji preizkus na tleh stare celine pred začetkom olimpijskih iger v Rio de Janeiru, je slovenska moška reprezentanca zabeležila prvi poraz. V Opatiji je bila Hrvaška boljša z 22:20. Pred začetkom velikega tekmovanja naše fante na prizorišču tega čaka še tekma z Danci (4. avgust).

Hrvaška izbrana vrsta je na odmor odšla s štirimi goli prednosti, takoj na začetku drugega polčasa je povedla s 14:9, vodila je tudi s 18:13. V 53. minuti so slovenski rokometaši z golom Darka Cingesarja izid izenačili (19:19), v končnici pa so domačini preko Domagoja Duvnjaka prišli do zmage.

Veselin Vujović, selektor Slovenije:
"Zagotovo je bil na tej tekmi rezultat pomemben, a če bi bila to najpomembnejša stvar, ne bi na klopi pustil Zormana, Dolenca in Škofa. Želel sem dati priložnost mlajšim igralcem, ki potrebujejo izkušnje s takih tekem. Tekma ni izgledala tako slabo, čeprav nisem zadovoljen z igro, predvsem ne z osredotočenostjo v trenutkih, ko se je dvoboj odločal. Mislim, da smo naredili nekaj napak, ki jih igralci take kakovosti ne bi smeli delati, a v vsakem primeru smo še en korak dalje proti olimpijskim igram. Tako v Kopru, kot v Opatiji, smo zelo izenačeno igrali z reprezentanco, za katero vsi pravijo, da se bo borila za medalje, tako, da bi se morali tudi mi, ampak gremo korak za korakom. Ne čutimo nobenega pritiska, a vsaka visoka uvrstitev bo zelo dobrodošla."

Gašper Marguč:
"Vedeli smo, da nas čaka nova tekma, še posebej zato, ker smo igrali na Hrvaškem. Prvih 20 minut smo bili povsem v igri, a smo prvi polčas slabo zaključili, v drugem pa mislim, da smo odigrali dokaj dobro, izenačili na 19:19, potem pa naredili kakšno tehnično napako preveč. Kljub vsemu smo znova dokazali, da lahko igramo proti vsem reprezentancam in lahko optimistično zremo v nadaljevanje te akcije."

Opatija (Hrvaška), torek, 26. julija:
HRVAŠKA : SLOVENIJA 22:20 (13:9)
Hrvaška: Stevanović, Mihić, Duvnjak 4, Stepančić 1, Kopljar 1, Gojun, Matulić, Pešić, Karačić 6, Kontrec, Štrlek 4, Čupić, Mamić 1, Slišković 2, Cindrić, Brozović 3.
Slovenija: Blagotinšek 1, Henigman 3, Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 1, Cingesar 3, Skube 2, Poteko, Miklavčič 1, Gaber 2, Bezjak, Razgor, Zarabec 1, Bombač 1, Lesjak, Skok.
Četrtek, 4. avgusta, ob 19.30 (00.30 SLO), Rio de Janeiro:
SLOVENIJA : DANSKA

Maribor, 16. julija:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 33:25 (15:14)
Slovenija:
 Blagotinšek 2, Henigman, Marguč 7, Kavtičnik 2, Janc 6, Dolenec 3, Škof, Cingesar 4, Skube 2, Poteko, Miklavčič, Gaber 1, Zorman, Razgor 1, Bombač 4, Lesjak.
Tunizija: Missaoui, Toumi 3, Tej 2, Maaref, Bannour 3, Maggaiz, Haj Youssef, Sanai 3, Boughanmi 4, Saied, Hosni, Ben Salah, Hammed 2, Chouiref 3, Soussi 1, Jallouz 5.

Tunizija, 17. julija:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 39:24 (22:9)
Slovenija:
 Skok, Lesjak, Blagotinšek 1, Henigman 2, Marguč 3, Kavtičnik 4, Janc 6, Dolenec 2, Cingesar 5, Skube, Poteko, Miklavčič 1, Gaber 4, Bezjak 5, Razgor 1, Zarabec 4, Bombač 1.
Tunizija: Missaoui, Maggaiz, Bedoui, Toumi 3, Tejissam, Maaref, Bannour, Bhar, Haj, Sanai 2, Boughanmi 5, Saied, Hosni, Ben Salah 3, Hammed 3, Chouiref 3, Soussi 2, Jallouz 3

Koper, petek, 22. julij:
SLOVENIJA : HRVAŠKA 27:25 (13:9)
Slovenija: Blagotinšek 4, Henigman 1, Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 1, Dolenec 2 Cingesar 1, Skube, Poteko 1, Miklavčič, Gaber 2, Zorman, Bezjak 4, Razgor, Zarabec 3, Bombač 3, Skok, Škof (10 obramb), Lesjak (3 obrambe).
Hrvaška: Stevanović, Mihić 3, Duvnjak 1, Kopljar 6, Gojun, Matulić, Pešić 3, Ivić 2, Karačić 3, Kontrec, Štrlek 3, Čupić 2, Slišković 4, Cindrić 1, Brozović 1.