13. 8. 2016

Prvi poraz Slovenije na olimpijskih igrah 2016

Po treh zaporednih zmagah Slovenije na olimpijskih igrah, je morala ta v 4. kolu priznati poraz Nemcem, ki so bili boljši z 28:25.

V prvem polčasu so bili Slovenci boljši nasprotnik, v drugem pa so Nemci v le štirih minutah dosegli štiri gole zaporedoma, Slovencem pobegnili za dva gola, nato pa prednost zanesljivo držali do konca tekme. S to zmago se je Nemčija po številu točk izenačila s Slovenijo, v zadnjem krogu pa jo čaka dvoboj z Egiptom, medtem ko bodo slovenski rokometaši igrali s Poljaki.

Uvodne minute so pripadle slovenski izbrani vrsti, ki je z razpoloženim Gorazdom Škofom v vratih in dobro igro v obrambi z golom Blaža Janca v 6. minuti povedla s 3:0. Nadaljevanje ni bilo več tako uspešno, predvsem to velja za igro v napadu, saj so Nemci deset minut pozneje izenačili na 5:5, strelec je bil Paul Drux. Z novim golom Janca in Mateja Gabra, ki ga je na črti lepo zaposlil Miha Zarabec, so v slovenski ekipi spet nekoliko lažje zadihali, vendar le za kratko, kajti z dvema "lahkima" goloma so izbranci islandskega strokovnjaka Dagurja Sigurdssona izid spet izenačili.

Po minuti odmora selektorja Vujovića je naveza Zarabec - Gaber v 27. minuti poskrbela za novo vodstvo z dvema goloma prednosti (11:9). Slovenija je imela tudi priložnost za plus tri, vendar je nemški vratar Andreas Wolff ubranil strel Zarabca. To je vlilo nove moči aktualnim evropskim prvakom, ki so bili uspešni tudi ob dvema igralcema manj, vseeno pa so z golom prednosti, uspešen je bil Jure Dolenec, na odmor odšli slovenski rokometaši.

Drugi polčas se je začel s prvim golom Zarabca na olimpijskih igrah, toda Nemci so, tudi po zaslugi vratarja Wolffa, ki je ubranil nekaj nevarnih strelov, z delnim izidom 4:0 v le štirih minutah prvič na tekmi prišli do vodstva (16:14). Vujović je takoj posegel po minuti odmora, prvič na tekmi je v igro vstopil tudi kapetan Uroš Zorman, toda po prestreženi podaji so Nemci z golom Tobiasa Reichmanna pobegnili na 17:14. Nemški vratar je že s svojim drugim golom na tekmi, v 42. minuti, ko je imela Slovenija še enkrat igralca manj, zadel za 19:15.

Zaostanek štirih golov je le prebudil slovensko izbrano vrsto, ki pa v obrambi še vedno ni bila na ravni iz prvega polčasa. Nemški rokometaši so preveč zlahka prihajali do ugodnih položajev za strel proti slovenskim vratom, ob njihovih poskusih pa je bil Škof bolj ali manj nemočen. Do dveh golov zaostanka se je Vujovićevim izbrancem še uspelo približati, tekma pa je bila odločena v 56. minuti, ko je Kai Hafner zadel za 27:22.

Dean Bombač:

"Vsak poraz v življenju boli, a na tega moramo čim prej pozabiti, saj nas že v ponedeljek čaka tekma s Poljaki, ki bo odločala o drugem mestu v skupini. Mini cilj, ki smo si ga zastavili, je z uvrstitvijo v četrtfinale izpolnjen, kar je najbolj pomembno, a zdaj se moramo dobro spočiti in dobro pripraviti na še zadnji boj v skupinskem delu. Zagotovo je poraz zamujena priložnost, saj bi lahko bilo bolje. Danes ni bil naš dan, a nič ni usodnega, najpomembnejša tekma bo na sporedu v sredo."

Jure Dolenec:

"Nemci, razen v enem obdobju, niso z lahkoto dosegali zadetkov, a ravno te črne minute so nas na koncu stale zmage. Vse izhaja iz obrambe, ki je danes nismo igrali tako, kot smo se dogovorili, naredili smo namreč preveč napak, ki so tekmecu omogočile hitre zadetke. Posledično smo bili mi v napadu manj samozavestni in kreativni. Poraz ni tragičen, je pa škoda, da nismo uspeli zmagati, saj smo imeli lepo priložnost in bili ves čas blizu ali pa celo vodili, čeprav smo naredili veliko neumnih napak. Kredit je porabljen, zdaj nas čaka še ena zelo pomembna tekma proti Poljakom, nato pa v sredo najpomembnejši dan."