15. 8. 2016

Četrta zmaga Slovenije in drugo mesto v skupini B!

Odličen zaključek prvega dela OI 2016 - Slovenija je z odlično obrambo in izvrstnim Škofom ugnala tudi Poljake (25:20) in zabeležila četrto zmago v skupini, s tem pa osvojila drugo mesto!

Tekmec Slovenije v četrtfinalu bo znan po razpletu vseh bojev zadnjega dne v skupini A, prav tako točen termin dvoboja, ki se lahko začne ob 15.00, 18.30, 22.00 ali 1.30 po slovenskem času. Naša izbrana vrsta si je z zmago proti Poljakom priborila drugo mesto in s tem Dansko kot četrtfinalnega tekmeca.

Izbranci Veselina Vujovića, med katerimi tokrat ni bilo vratarja Matevža Skoka, saj ga je zamenjal Urban Lesjak, so drugič igrali v prvem, jutranjem terminu. Če jim to ni odgovarjalo na prejšnji tekmi proti Nemčiji, so se tokrat proti Poljski precej bolje znašli. V prvem polčasu so Poljaki še držali stik s Slovenci, v drugem delu pa so Vujovićevi fantje strnili vrste v obrambi, v napadu zaigrali bolj zbrano in zlomili tekmece, velik delež h končnemu uspehu je dodal še Gorazd Škof, ki je zbral devet obramb iz 16 poizkusov.

Uvodne minute so bile za Slovence slabe. V napadu so zapravili dve žogi, Poljaki so dvakrat zadeli, šele v šesti minuti je Uroš Zorman zadel prvi slovenski gol. Poljaki so zadeli še dvakrat, zato je Vujović vzel minuto odmora. To je storil v pravem trenutku, saj je odmor predramil njegove fante, ki so do 10. minute izid poravnali na 4:4. V 11. minuti je Miha Zarabec zadel za prvo slovensko vodstvo na tekmi, v 14. minuti pa za +2. Po prednosti z 8:10 so imeli Slovenci dve priložnosti za tri gole zaloge, ki je niso izkoristili, so se pa zato Poljaki približali na gol zaostanka. Po nekaj izmeničnih golih so izbranci Talanta Dujšebajeva v 29. minuti zadeli za 13:13, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Drugi del tekme so Slovenci začeli z bolj agresivno obrambo, ki jim je hitro prinesla uspeh, svoj delež pa je dodal še Škof z nekaj obrambami (9/16 na koncu tekme). V 38. minuti so Vujovićevi izbranci vodili s 17:14, minuto kasneje z 18:14, kar je bila najvišja razlika do takrat. Pet minut pozneje so bili Poljaki spet v igri, saj je semafor v dvorani prihodnosti kazal 17:18, dva gola je prispeval Karol Bielecki. Z dvema goloma je odgovoril Zarabec, najboljši strelec Slovenije s 7 zadetki, ki je v 46. minuti spet povišal na +3. Vid Kavtičnik in Zorman sta zadela za 22:17. V nekaj naslednjih napadih na obeh straneh gola ni bilo, hitro je tako postalo jasno, da Poljska ne more ogroziti zmage Slovenije.

Miha Zarabec:

"Danes nam je steklo in bil bi presenečen, če bi se tekma končala kakorkoli drugače, kot z našo zmago. Vem, česa smo sposobni, mislim, da smo boljši od vseh, a vseeno ne smemo delati nobene evforije, saj moramo biti pravi v sredo, v četrtfinalu, ki odloča o vsem. Ko smo proti Poljakom vzpostavili obrambo in, ko sta začela vratarja branit, nam je bilo lažje v napadu. Vedli smo, kje imajo Poljaki pomanjkljivosti in to smo povsem izkoristili."