Gorenje v gosteh klonilo proti Vardarju, 28. 9. 2016

Gorenje Velenje v gosteh klonilo proti Vardarju

Gorenje Velenje je v 4. kolu Lige SEHA gostovalo pri Vardarju in moralo priznati premoč gostiteljem, ki so bili boljši s 40:32. Gorenje bo v naslednjem kolu na domačem terenu gostilo Iziđač CO.

Slovenski podprvaki iz Velenja so doživeli tretji poraz v regionalnem tekmovanju, po Celjanih in Zagrebčanih so jih premagali tudi imenitni rokometaši iz makedonske prestolnice.

Velenjska zasedba v nobenem elementu igre ni bila kos rokometno zelo potentni in mednarodno pisani makedonski ekipi. Od prve minute je bila v podrejenem položaju in si je že v prvem polčasu nabrala visok zaostanek devetih golov (9:18), s tem primanjkljajem se je podala tudi na velik odmor (12:21).

V drugi polovici tekme so bili Velenjčani nekoliko bolj konkurenčni, a predvsem zavoljo bolj ležerne predstave makedonskih prvakov, ki so tekmo izkoristili kot generalko za veliko pomembnejši sobotni domači dvoboj evropske lige prvakov z beloruskim Meškovom iz Bresta, kjer igra tudi slovenski krilni reprezentant Simon Razgor.