22. 3. 2017

Celjani uspešni tudi na drugi tekmi Lige NLB

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi 2. kola Lige NLB za prvaka gostili Riko Ribnico in zabeležili drugo zmago v državnem prvenstvu (35:27).

Gostje so v Celju nastopili oslabljeni, saj zaradi poškodbe ne morejo računati na enega najpomembnejših mož Patrika Lebana. Gostitelji so potrebovali kakšnih deset minut, da so si priigrali prvo večjo prednost. Po vodstvu s 6:2 in nato 9:3 so gostje vzpostavili ravnotežje, a se niso mogli približati bolj kot na 11:15 pet minut pred koncem prvega dela. A so Celjani dogovorili z delnim izidom 4:1, kar jim je ob polčasu prineslo zanesljivo prednost sedmih golov (19:12).

V nadaljevanju je bilo hitro jasno, da Ribničani, ki jih v nedeljo čaka evropsko gostovanje v pokalu EHF v Berlinu, ne bodo kos Celjanom. Prednost domače ekipe je naraščala, počasi so Celjani prišli do + 10 (35:25), v sami končnici tekme pa so gostje z dvema zadetkoma le nekoliko ublažili poraz.

Pri domačih je Luka Žvižej z osmimi goli postavil tudi strelski dosežek tekme, enega manj je pri Ribničanih zbral Nik Henigman.