6. 1. 2017

Mladinci dobro začeli kvalifikacije za SP 2017

Kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2017 v Alžiriji so se za slovenske mladince začele odlično, saj so fantje z 32:25 premagali Ukrajino.

Po začetnem vodstvu z 2:0 so si naši fantje privoščili kar pet tehničnih napak v napadu v nizu in borbeni Ukrajinci so uspeli povesti za tri zadetke (4:7). V 1. polčasu nikakor ni steklo vratarjema, ki sta zbrala le dve obrambi, je pa Slovenija v zaključku prvega dela igre pokazala pravi obraz tako v napadu kot v obrambi in v pičlih desetih minutah zaostanek z -3 spremenila v +3 (13 : 10). Nezgrešljiv iz desnega krila in dveh sedemmetrovk je bil Gal Marguč.

V nadaljevanju je v golu svoje dodal še Tilen Leben in prednost Slovenije je naraščala minuto za minuto, v 56. tudi na +10 (30:20). Zadnje štiri minute so lahko le opozorilo za tekmi, ki sta še pred našo ekipo v soboto in nedeljo, saj je potrebno igrati zbrano do zadnjega sodnikovega piska.

MLADINCI, KVALIFIKACIJE ZA SP 2017
Češka, Hlohovec, 6.-8. januar

1. kolo, petek, 6. januarja:
SLOVENIJA : UKRAJINA 32:25 (13:10)
Slovenija: Urbič (1 obramba), Leben (12obramb - 2 x 7m); Stojnič 2, Cvetko 5, Kavčič, Ravlija, Kocbek, Vlah 1, Krečič 1, Grošelj 1, Kotar 2, Sokolič 5, Velkavrh, Planinc 4 (1), Marguč 9 (2), Knavs 2. Trener: Saša Prapotnik

Sedemmetrovke: Slovenija 3/3; Ukrajina 4/2.
Izključitve: Slovenija 16; Ukrajina 10 minut.