7. 1. 2017

Druga zmaga mladincev v kvalifikacijah za SP 2017

Mladinska reprezentanca Slovenije je v slovaškem Hlohovcu v kvalifikacijah za SP v Alžiriji 2017 zabeležila pričakovano zmago proti reprezentanci Kosova (34:25) in jo v nedeljo čaka odločilna tekma proti gostiteljem.

Podobno kot na prvi tekmi proti Ukrajini so mladi Slovenci slabo začeli tekmo in tekmecu dovolili, da vodi do 19. minute (8:7). Sledili so trenutki Slovenije in Uroš Knavs je v 22. minuti zadel za +4 (12:8). žal pa zaključek 1. polčasa ni bil po notah naše izbrane vrste in ostalo je pri prednosti štirih golov (16:12).

Še v 40 minuti je Kosovo pihalo za ovratnik našim rokometašem (19:17). V zadnjih deset minut so Slovenci kljub nepripričljivi igri prispeli z varno prednostjo petih zadetkov (26:21) in tekmo mirno pripeljali k srečnemu in zmagovitemu koncu (34:25). V nedeljo je pred ekipo odločilna tekma za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Alžiriji, tekmec pa bo Slovaška, proti kateri bodo morali slovenski mladinci pokazati vso svoje znanje.

Saša Prapotnik, glavni trener Slovenije:

"Znova smo slabo krenili v tekmo in dovolili tekmecu, da nam vsili svojo počasno igro. Vseeno je razlika v kakovosti precej na naši strani in to smo vnovčili v zadnjih petnajstih minutah. V igri imamok preveč črnih lukenj in teh na tekmi proti Slovaški ne sme biti. Verjamem, da fantje ne bodo spustili iz rok še zadnje priložnosti v mlajših kategorijah po dokazovanju na SP, ki bo poleti v Alžiriji."

MLADINCI, KVALIFIKACIJE ZA SP 2017
Slovaška, Hlohovec, 6.-8. januar

2. kolo, sobota, 7. januarja:
SLOVENIJA : KOSOVO 34:25 (16:12)
Slovenija: Urbič (3 obrambe), Leben (6 obramb); Stojnič 3, Cvetko 4, Kavčič 1, Ravlija 1, Kocbek, Vlah 2, Krečič, Grošelj 2, Kotar 1, Sokolič 3, Velkavrh, Planinc, Marguč 11 (7), Knavs 6.

Sedemmetrovke: Slovenija 8/7; Kosovo 7/6.
Izključitve: Slovenija 6; Kosovo 14 minut.

Nedelja, 8. januarja, ob 18.00:
SLOVENIJA : SLOVAŠKA

Že odigrano:
1. kolo, petek, 6. januarja:
SLOVENIJA : UKRAJINA 32:25 (13:10)
Slovenija: Urbič (1 obramba), Leben (12obramb - 2 x 7m); Stojnič 2, Cvetko 5, Kavčič, Ravlija, Kocbek, Vlah 1, Krečič 1, Grošelj 1, Kotar 2, Sokolič 5, Velkavrh, Planinc 4 (1), Marguč 9 (2), Knavs 2.