22. 1. 2017

VIDEO: Reprezentanti predstavili logotip EP 2017 za dekleta do 19 let

Slovenija bo od 27. julija do 6. avgusta v Celju gostila žensko evropsko prvenstvo do 19 let, ki se odslej ponaša tudi z novim logotipom.

Naša država bo prvič v zgodovini gostila eno izmed prvenstev mlajših kategorij v ženski kategoriji, ki bo v soorganizaciji Rokometne zveze Slovenije in Mestne občine Celje potekalo v dvoranah Zlatorog in Golovec. Šest mesecev pred začetkom turnirja je znan logotip, ki ga je pripravil Marko Ščurek, predstavili pa so ga reprezentanti Slovenije, ki so se uvrstili v četrtfinnale SP 2017.

"Krožna oblika simbola predstavlja žogo, ki je upodobljena z dvema konturama, kar da logotipu dinamiko oz. občutek gibanja in enotnosti. Obarvan je v rumeno - modri kombinaciji s tremi zvezdicami, ki ponazarjajo grb ter barve Celja, kjer se bo odvijalo evropsko prvenstvo. Osrednji element je ženska silhueta rokometašice," je sporočil Ščurek o logotipu, ki si ga lahko ogledate v spodnjem videu.