24. 2. 2017

Znane vse ekipe v končnici Lige NLB

Rokometaši Trima Trebnjega in Krke so se na dolenjskem derbiju 21. kola Lige NLB razšli brez zmagovalca, Krka pa si je s točko že zagotovila nastop v končnici. Za naslov se bodo poleg Celja Pivovarne Laško in Gorenja Velenja borili še Riko Ribnica, Koper 2013 ter Urbanscape Loka.

Večji del prvega polčasa se je na trebanjskem parketu odvijal izenačen in ogorčen boj za vsak košček igrišča, končnica pa je minila v znamenju Novomeščanov. Še v 26. minuti je bilo izenačeno (11:11), nato pa so nekaj več preudarnosti pokazali gosti in prvič na dvoboju povedli za dva gola (11:13, 12:14 in 13:15).

Izbranci gostujočega trenerja Mirka Skoka so sijajno odprli drugo polovico tekme in v deveti minuti nadaljevanja povišali na +5 (19:14), a se gostitelji niso predali, tri minute kasneje so se jim približali na dva gola zaostanka (17:19), po junaškem boju pa jih v 56. minuti tudi ujeli in izenačili na 22:22. A s tem se niso zadovoljili, z zadetkom Tevža Grandovca so minuto kasneje povedli s 23:22. V dramatični končnici je Andraž Lavrič v zadnji minuti izenačil na 23:23, po minuti odmora domačega trenerja Romana Šavriča pa gostiteljem ni uspelo zabiti zmagovitega gola.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Tevž Grandovec s šestimi goli, enega manj je dosegel Matic Kotar, v gostujoči pa so po šest zadetkov dosegli Leon Rašo, Jan Jurečič in Grega Okleščen.