1. 3. 2017

Škofjeločani presenetili prvouvrščene Ribničane

Zadnje kolo Lige NLB sta začeli ekipi, ki sta že uvrščeni v končnico, Urbanscape Loka in Riko Ribnica. Domači rokometaši so se po slabem začetku zbrali in Riko Ribnici prizadejali šele tretji poraz v rednem delu tekmovanja (30:28).

Obe ekipi sta si že pred zadnjim krogom zagotovili mesto v končnici za prvaka, obračun na Gorenjskem pa se je končal z nekoliko presenetljivo zmago domače zasedbe. Rokometaši iz Ribnice so očitno v hudi rezultatski krizi, saj so v zadnjem mesecu doživeli že tretji poraz, po Mariboru in Kopru so klonili še proti Škofji Loki, na mednarodni sceni pa izgubili oba uvodna dvoboja v skupinskem delu pokala EHF proti nemškemu Füchseju iz Berlina in danskemu Gudmeju. V nedeljo bodo gostili francoski Saint-Raphael. Ob tem bodo bržkone tudi izgubili prvo mesto na lestvici, saj bo koprska zasedba v soboto gostila Dol TKI Hrastnik.

Začetek tekme je napovedoval ribniški "sprehod" po Gorenjskem, saj so izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša tekmo odprli s 5:0, a nadaljevanje se je odvilo po okusu škofjeloških rokometašev, ki so v 17. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (7:7), dve minuti kasneje pa povedli z 9:8. Od tedaj naprej več niso pogledali v tekmečev hrbet.

V začetku drugega polčasa so jih Ribničani ujeli in izenačili na 17:17, a nato so znova na sceno stopili domači rokometaši in si v 46. minuti priigrali pet golov prednosti (25:20), v 53. pa vodili za štiri (28:24). Gosti so v sami končnici skušali tekmo postaviti na glavo, a se jim namera ni posrečila. Dve minuti pred koncem so se približali na gol zaostanka (28:29), zadnji žebelj v krsto pa jim je zabil Aleks Kavčič.

V domači ekipi je Kavčič dosegel devet golov, vratar Aljaž Panjtar pa je ubranil 15 strelov. V gostujoči je Patrik Leban tekmo končal s sedmimi zadetki.