27. 3. 2017

Slovenija pridobila organizacijo EP za fante do 20 let

Rokometna zveza Slovenije bo v sodelovanju z Mestno občino Celje tudi v letu 2018 organizirala vrhunski rokometni dogodek za eno izmed mlajših kategorij.

Gre za evropsko prvenstvo v rokometu do 20 let, prvo izmed prvenstev mlajših kategorij v moški kategoriji v zgodovini, ki ji ga je zaupala Mednarodna rokometna zveza (EHF) na minulem zasedanju na Dunaju. Na turnirju bo nastopila tudi nadarjena slovenska reprezentanca, ki je bila s to generacijo pod vodstvom Janija Klemenčiča na minulem EP na Hrvaškem odlična četrta. To bo nov velik dogodek za popularizacijo slovenskega rokometa, ki mesec za mesecem pridobiva na vrednosti tako doma, kot na tujem.

Še pred tem bo v Celju potekalo tudi evropsko prvenstvo za dekleta do 19 let, ki bo v dvoranah Golovec in Zlatorog na sporedu od 27. julija do 6. avgusta letos in o katerem si lahko več preberete na uradni spletni strani.