8. 4. 2017

Velenjčani na derbiju 4. kola Lige NLB do zmage proti Koprčanom

Gorenje Velenje je na derbiju 4. kola Lige NLB za prvaka premagalo Koper 2013, prvouvrščeno ekipo rednega dela (20:26).

Velenjski rokometaši po derbiju 4. kola skupine za prvaka ostajajo pri 100-odstotnem izkupičku v Ligi NLB za prvaka. Nov par točk so osvojili proti Kopru pred očmi hrvaškega stratega Željka Babića, ki je v petek postal novi trener velenjskega moštva, a ga bo prevzel poleti.

Koprska zasedba je z delnim rezultatom 4:0 med 4. in 11. minuto prišla od 2:3 do 6:3, a to Velenjčanov ni vrglo s tira. Ti so v 17. minuti drugič na tekmi povedli (8:7), si priigrali dva gola prednosti, ekipi pa sta na odmor odšli pri rezultatu 12:12. V 40. minuti so gosti spet povedli z dvema goloma prednosti (17:15), obakrat je zadel Niko Medved. Koper se ni vdal, v 50. minuti je izenačil na 19:19. V 52. minuti je ekipa gostujočega trenerja Boruta Plaskana ostala brez Matjaža Brumna, ki si je poškodoval levo koleno. Njegovi soigralci so po tem zadeli štirikrat zaporedoma in v 56. minuti vodili s +4, na koncu se je izkazalo, da je bilo to dovolj za zmago.