16. 4. 2017

Gorenje Velenje po 20 dodatnih minutah do pokalnega brona

Mali finale poražencev sobotnih polfinalnih obračunov se je končal z zmago velenjskih rokometašev, ki so po maratonskem boju po štirih podaljških na kolena spravili tekmece iz dežele suhe robe (37:35).

POKAL SLOVENIJE, FINALNI TURNIR
Maribor, 15. in 16. april

TEKMA ZA 3. MESTO

GORENJE VELENJE : RIKO RIBNICA 37:35 (16:16, 28:28, 31:31) - po podaljških
Gorenje Velenje: Baznik, Ferlin, Zaponšek, Cehte 1, Medved 4, Haseljić, Ovniček 4, Stojnić, Toskić 2, Mitrović 3, Potočnik 6, Golčar 6, Kleč, Gams 2, Nosan, Brumen 9 (2).
Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 4 (1), Fink 2, Grebenc 6, Knavs 1, Henigman, Skušek 1 (1), Pucelj 2, Pahulje, Nosan 7, Kovačič 5, Kljun, Setnikar 5 (3), Kulenović 2, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Riko Ribnica 6 (5).
Izključitve: Gorenje Velenje 12, Riko Ribnica 14 minut.
Rdeča kartona: Henigman (52.), Pucelj (70.).

Izbranci velenjskega trenerja Boruta Plaskana so bolje začeli tekmo in si po desetih minutah priigrali tri gole prednosti (7:4), a so jih Ribničani štiri minute kasneje ujeli in izenačili na 7:7, v 20. minuti pa jim celo ušli na dva gola (10:12). Nato je na mariborskem parketu znova nastopilo obdobje velenjskih rokometašev, z delnim izidom 4:0 so v 25. minuti znova povedli za dva gola (14:12), tekmeca pa sta se na velik odmor podala z neodločenim izidom (16:16).

V raztresenem drugem polčasu je sprva bolje kazalo rokometašem Roberta Beguša, ki so v 43. minuti vodili za dva gola (22:20), a velenjski rokometaši so jih hitro ujeli in šest minut kasneje povedli s 24:22. V končnici rednega dela so majhno prednost hitro zapravili, v razburljivi končnici pa si nobena ekipa ni priigrala odločilne prednosti po rednem delu.

V prvem desetminutnem podaljšku se je zmaga najprej nasmihala Ribničanom, ki so z dvema goloma Jana Grebenca povedli s 30:28, a so Velenjčani nevtralizirali zaostanek in imeli minuto pred koncem celo prednost enega gola, a je Blaž Nosan izenačil na 31:31. V drugem podaljšku so imeli Velenjčani v svojih vrstah dva posebej razpoložena igralca: na vratih Klemna Ferlina, v napadu pa Matjaža Brumna, prav ta dva igralca sta na koncu tehtnico nagnila na njihovo stran. Prvi je dosegel zbral 15 obramb, drugi pa 9 golov.