19. 5. 2017

Prednost Celjanov po porazu Gorenja narasla na 4 točke

Urbanscape Loka je na tekmi 8. kola Lige NLB za prvaka presenetila Gorenje Velenje (24:16), s čimer je rokometašem Celja Pivovarne Laško na stežaj odprla vrata do vnovičnega naslova državnega prvaka.

Velenjčani so po porazu v Ribnici tudi v Škofji Loki doživeli novo razočaranje. Domači rokometaši so z odlično igro v obrambi popolnoma zaustavili goste in zasluženo prišli do zmage, zaradi katere Gorenje Velenje za Celjem Pivovarno Laško, ki je s 37:32 doma ugnala Koper 2013, dve koli pred koncem Lige NLB zaostaja že za štiri točke. Izbranci Branka Tamšeta lahko nov naslov državnega prvaka tako osvojijo že v četrtek ob 19.00 na gostovanju pri Krki v Novem mestu.

Ob odlični igri v obrambi, v vratih se je izkazal tudi Aljaž Panjtar, so rokometaši Urbanscape Loke z zadetkom Maria Cingesarja v 13. minuti povedli s 5:2, z minuto odmora pa je reagiral gostujoči trener Borut Plaskan. Po vrnitvi na igrišče so Škofjeločani dosegli še en zadetek, uspešen je bil Alen Damian, s tremi zaporednimi zadetki pa so se Velenjčani v 21. minuti vrnili v igro, saj so za domačini zaostajali le še 5:6. A ne za dolgo, kajti še naprej so bili neučinkoviti v napadu, zato pa je Aleks Kavčič sedem minut pozneje zadel za 10:6. Izid polčasa je z uspešno izvedeno sedemmetrovko postavil Matjaž Brumen.

Tudi na začetku drugega polčasa Velenjčani niso našli poti do Panjtarjeve mreže, zato pa so bili bolj učinkoviti Škofjeločani, ki so v 41. minuti prvič nasprotnikom pobegnili na pet zadetkov prednosti (14:9), v 50., ko je bil uspešen Cingesar, že na šest (17:11). V zadnjih desetih minutah so se velenjske ose sprijaznile s porazom, domačini pa so še naprej igrali zavzeto in odgovorno ter prišli do zasluženih dveh točk.