2. 6. 2017

Celjani brez poraza do naslova prvaka Lige NLB

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na zadnji tekmi sezone Lige NLB z 29:28 premagali Gorenje Velenje in naslov državnega prvaka osvojili brez poraza.

Rokometaši iz Celja so že minili teden v Novem mestu potrdili četrti zaporedni in skupno 21. naslov državnih prvakov, na zadnji tekmi pa so ugnali še tekmece iz Velenja in potrdili svojo prevlado na domačem prizorišču. V tej sezoni so tako osvojili trojno krono, saj so bili uspešni tudi v Superpokalu in Pokalu Slovenije.

Slovo od uspešne celjske sezone je bilo zelo posebno, saj so gostitelji zbirali sredstva za nesrečnega nekdanjega slovenskega reprezentanta Nenada Stojakovića, gledalci pa so se, nekateri tudi s solzami v očeh, poslovili od Luke Žvižeja, Blaža Janca, Mihe Zarabca, Vida Poteka, Brazilca Atrhura Patrianove, Litovca Povilasa Babarskasa in Srba Ivana Gajića, ki po koncu sezone zapuščajo celjsko rokometno barko. V mestu grofov so že začeli sestavljati igralski mozaik za prihodnjo sezono, svoj prihod pa so že potrdili Francoz Ivan Anić, Črnogorec Branko Vujović, Španec Daniel Dušebajev ter Slovenca Urh Kastelic in Jan Jurečič.

Prva polovica prvega polčasa je minila v izenačeni predstavi, druga polovica pa je bila izrazito na strani izbrancev domačega trenerja Branka Tamšeta, ki so po izidu 7:7 povsem zagospodarili v Zlatorogu in polčas zaključili s štirimi goli prednosti (14:10). Celjani so imeli v drugem polčasu vse niti igre v svojih rokah in preprečili vse velenjske poskuse po prevratu. "Ose" so se jim v sami končnici močno približale, a celjske zmage niso ogrozile.