6. 6. 2017

RK Mivka državni prvak v rokometu na mivki pri članih in članicah

V prijetnem športnem okolju v Ormožu je letos potekalo 4. državno prvenstvo v rokometu na mivki za člane in članice ter 2. državno prvenstvo v kategoriji dečkov in deklic rojenih leta 2000 in mlajših.

Na odlično pripravljenih peščenih igrišču se je v moški kategoriji pomerilo šest ekip, v ženski pa pet ekip. V dopoldanskih igrah so potekali skupinski dvoboji, v večernem delu pa nato še boji za medalje.

V večerni polfinale so se pri moški uvrstile ekipe BHC Ljublana Tigers, RK Mivka, Fakan team Ormož in Snajper team. V dvoboju za tretje mesto so več zbranosti pokazali fantje iz ekipe BHC Ljubljana Tigers, v finalu pa so slavili že tretje leto zapored isti fantje, ki so letos zastopali barve RK Mivka in bodo sodelovali tudi na prihajajočih mednarodnih turnirjih.

Tudi pri dekletih smo videli izjemno veliko atraktivnih zadetkov, a pot v finalein in s tem boj za naslov prvaka, sta si priborili ekipi Štajerska in branilke naslova RK Mivka. Zgleda, da se finala ponavljajo saj so gledalci lahko v izenačenem finalu spremljali streljanje "shootoutov", kjer so že četrto leto zapored slavile rometašice RK Mivka in tako ponovno osvojile naslov državnih pravkinj.

Za nagrade najboljšim posameznikom sta poskrbela sponzorja Kempa in Proteini.si.

Naj vratar: Luka Stanič (SNAJPER TEAM)
Fair play igralec: Matija Velikona (SNAJPER TEAM)

Naj vratarka: Edita Amon (ŠTAJERSKA)
Fair play igralka: Klavdija Leben (ŠDRŠ VRHNIKA)

Drugi dan turnirja so se na mivki preizkušali maljši. Na 2. državnem prvenstvu v rokometu na mivki za mlajše kategorije (letnik 2000 in mlajši) sta slavili ekipi RK Jeruzalem Ormož 1 in ŽRK Aklimat Ptuj. V kategoriji dečkov so se tri ekipe pomerile v dvokrožnem sistemu, medtem ko se je 5 dekliških ekip za naslov prvakinj borilo po sistemu vsak z vsakim. V boju za finale sta se pomerili ekipi ŽRK Ptuj in ŠDRŠ Vrhnika, kjer so z večjo zbranostjo osvojile naslov državnih prvakinj ptujčanke.