28. 7. 2017

Slovenke na domačem EP do prve zmage!

Izbrana vrsta slovenskih mladink je v 2. kolu evropskega prvenstva v Celju z 28:18 premagala Portugalsko in zabeležila prvi točki.

Slovenska reprezentanca se je v dvorani Golovec predstavila odlično in je bila od Portugalk boljša v vseh pogledih igre. Izenačenih je bilo le prvih 10 minut, nato pa so izbranke Bojana Voglarja pokazale vso svoje znanje in minuto za minuto višale prednost. Prvič so resneje povedle v 23. minuti po uspešno izvedeni sedemetrovki Anike Strnad (10:6), sicer tudi najboljše domače igralke tekme, že pet minut kasneje pa je na semaforju pisalo 14:8. Z golom v zadnji sekundi polčasa so gostje razliko zmanjšale na 10:15.

V drugem delu igre smo gledali popolno slovensko premoč, ki ji je botrovala tudi odlična obramba, zaradi katere so Portugalke v prvih 17 minutah dosegle le dva zadetka. V tem času so zeleno-bele dosegale gol za gol, v 39. minuti po golu Hane Vučko tako vodile že za devet (20:11), štiri minute kasneje po obrambi Tjaše Arhanič, ki je branila večji del tekme, pa že za dvanajst (23:11). Najvišjo razliko na tekmo je v 47. minuti postavila Strnadova, po golu katere je na semaforju pisalo 25:12 in tekma je bila odločena.

Končnih 28:18 je pomenilo, da se Slovenija veseli prve zmage na tem prvenstvu in ohranja možnosti za preboj med osem najboljših reprezentanc Evrope. Za to bo potrebno v nedeljo ob 19.00 v dvorani Golovec z vsaj 6 goli razlike premagati evropsko prvakinjo izpred dveh let Dansko.

Bojan Voglar, trener Slovenije:

"Po četrtkovem porazu smo te zmage veseli. Zagotovo smo od prve tekme pričakovali več, zato čestitke puncam, da so se pobrale, saj so bile izjemno razočarane. Proti Portugalski so odigrale dobro tekmo, od prve minute nadzorovale potek igre in tudi stopnjevale njen ritem."