30. 7. 2017

Za konec prvega dela poraz Slovenk proti evropski prvakinjam

V zadnjem kolu prvega dela evropskega prvenstva mladink v Celju so slovenske rokometašice z 20:26 izgubile proti evropskim prvakinjam Dankam.

Slovenija je prvi del tekmovanja končala z zmago proti Portugalski in porazoma proti Črni gori in Danski, evropski prvakinji s to generacijo izpred dveh let in svetovno podprvakinjo z lanskega prvenstva. Evropsko prvenstvo, ki bo do nedelje potekalo v Celju, bo nadaljevala v torek, ko se začenjajo boji za končno 9. mesto, naša reprezentanca pa bo za začetek odigrala dve tekmi proti Španiji in Srbiji v skupini I2.

Danke so v dvorani Golovec vodile celo tekmo, na igrišču pa so predvsem po zaslugi hitrih protinapadov zagospodarile že v uvodnih trenutkih ter po 10 minutah vodile s 6:3. V 16. minuti je bil rezultat na semaforju 9:5, ko je trener Bojan Voglar vzel minuto odmora, a ta ni spremenila poteka igre - Danke so še naprej igrale odlično, v 25. minuti po uspešno izvedeni sedemmetrovki vodile s 14:9, ob polčasu pa 16:11.

Kljub temu, da so Slovenke prikazale borbeno igro, so bile izjemno kakovostne gostje enostavno premočne - v drugem polčasu so prišle do sedmih zadetkov prednosti (21:14 v 39. minuti), kar je bila tudi najvišja razlika na tekmi. Gostiteljicam zaostanka ni uspelo znižati na manj kot 5 golov, kakršna je bila razlika v 59. minuti, na koncu pa je rezultat obstal na 26:20.

Bojan Voglar, trener Slovenije:

"Čestitke dekletom za sijajno borbo v obrambi. Pred dvema tednoma smo z Dankami igrali na pripravljalnem turnirju na Madžarskem in klonili za 16 golov. Tokrat naš zaostanek znaša šest golov, razlika v pristopu k tekmi je očitna. V napadu morda nismo bili najbolj osredotočeni, saj nismo izkoristili kar nekaj priigranih priložnosti. Morda bi rezultat lahko bil za nas še bolj ugoden, a potrebno je vedeti, da je bila Danska s to generacijo kadetska evropska prvakinja ter svetovna podprvakinja. To je res vrhunska ekipa, ki ve kako se igra vrhunski rokomet."