15. 9. 2017

Ormožani do svoje prve zmage v Ligi NLB

Rokometaši Jeruzalem Ormoža so na tekmi 2. kola Lige NLB gostovali v Šmartnem pri Litiji pri HERZ Šmartnu in prišli do svoje prve zmage v tej sezoni.

Jeruzalemčani so po pričakovanjih prišli do zmage v Šmartnem pri Litiji. Odločilno prednost so si priigrali v uvodu drugega polčasa, čeprav so se domači ob koncu še približali, pa niso ogrozili zmagoslavja gostov.

Favorizirani gosti so v prvem polčasu pokazali svoje namere po dveh točkah. Že v 16. minuti so vodili z 11:5, toda domačim se je uspelo takrat še vrniti v igro, saj je Jaka Žurga zaostanek praktično izničil, ko je v 25. minuti zadel za 11:12. V končnici polčasa so Jeruzalemčani spet malo stopili na plin in povedli s 15:11.

V uvodu drugega polčasa pa se je zdelo, da je zmagovalec že znan. Že v 34. minuti je namreč Rok Žuran zadel za vodstvo 20:12. Sledilo pa je obdobje slabše igre gostov, domači pa so začeli nižati zaostanek. V 56. minuti je tako Tilen Strmljan poskrbel za 24:26. A to je bilo tudi najbližje, kar so jim gosti dopustili.