25. 11. 2017

Koprčani napredovali v skupinski del pokala EHF

Rokometaši Kopra 2013 so na povratni tekmi 3. kroga Pokala EHF izničili zaostanek s prvega dvoboja in Gwardia Opole premagali s 27:21. Riko Ribnico druga tekma čaka v nedeljo ob 18.00 na domačem parketu.

Koprčanom po dvoboju v Opolah ni kazalo na preboj v skupinski del drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini, a so se vanj vendarle uvrstili. Na povratnem dvoboju so nadoknadili pet golov primanjkljaja (25:30) in napredovali s skupnim izidom 52:51. V nedeljo bo skupinski del pokala EHF skušala doseči še Riko Ribnica, ki se bo doma pomerila s finskim Cocksom. Zasedba iz dežele suhe robe je na prvi tekmi klonila s 17:24.

Izbranci črnogorskega strokovnjaka na koprski klopi Veselina Vujovića so v prvem polčasu prikazali naravnost sijajno predstavo in že po 17 minutah igre izničili zaostanek petih golov s prve tekme na Poljskem. Z vodstvom 9:4 se niso zadovoljili, na krilih izjemno razpoloženega Adama Bratkoviča, ki je v prvem polčasu dosegel sedem golov iz osmih poskusov, so v prav vseh prvinah rokometne igre zasenčili tekmece iz Opol ter si v 23. minuti priigrali osem golov prednosti (13:5), na velik odmor pa so se odpravili s prednostjo šestih zadetkov (15:9).

Druga polovica je bila veliko bolj izenačena, Koprčani so uvodoma držali prednost petih do šestih golov, Poljaki pa so jih neprestano ogrožali. V živčni predstavi so odločale najmanjše malenkosti in taktične ukane, v napeti končnici pa so Koprčani vendarle zmogli dovolj moči in znanja ter prelisičili tekmece. Med 52. in 55. minuto so naredili delni izid 3:0 in povedli s 25:18, lepo prednost pa ubranili do konca tekme in se uvrstili v skupinski del pokala EHF.