13. 2. 2018

Celjani proti Vardarju ostali praznih rok

Celje Pivovarna Laško je v 14. kolu Lige SEHA gostoval v Skopju in moral priznati premoč Vardarju, ki je slavil zmago s 35:27.

Celjani so v Skopju doživeli poraz proti vodilni ekipi lige, ki je v 14 krogih zbrala kar 13 zmag in le en neodločen izid. Makedonci so bili celo tekmo boljši tekmec in praktično že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Celjani so zdaj pri osmih zmagah, dveh neodločenih izidih in štirih porazih ter na četrtem mestu.

Celjski rokometaši so korak z domačini držali le do desete minute, ko so zaostajali s 3:4. Potem pa so gostitelji naredili delni izid 7:1 in pobegnili na 10:4. Zatem je voda tekla le še na Vardarjev mlin, ki je v prvem delu vodil tudi za 11 zadetkov (20:9). Drugi polčas je bil zgolj formalnost, saj so skopski igralci brez težav nadzorovali potek tekme in držali Celjane na varni razdalji.

Pri evropskem prvaku sta bila najboljša Timur Dibirov s sedmimi in Martin Popovski s šestimi goli, pri Celju pa je z 11 goli izstopal Borut Mačkovšek.