10. 8. 2018

Kadeti suvereno do zmage nad Poljsko

Slovenska kadetska reprezentanca je na drugi tekmi evropskega prvenstva vknjižila prvo zmago. V Varaždinu so bili z 32:22 boljši od Poljakov.

Obe reprezentanci sta v prvem kolu prvenstva izgubili, saj so bili Slovenci slabši od Švedov (21:29), Poljaki pa od Islandcev (20:25), zato sta ekipi v tekmo vstopili izjemno motivirani, da bi prišli do prve, pomembne zmage. Izbranci Janeza Klemenčiča so se izkazali za močnejšega nasprotnika, saj so vodili od prve do zadnje minute in že na odmor odšli s prednostjo sedmih golov (17:10).

Slovenski kadeti so odlično predstavo nadaljevali tudi v drugem polčasu in petnajst minut pred koncem prišli do najvišje prednosti na tekmi (26:16), ki so jo ohranili vse do konca ter slavili z 32:22. Pri naši izbrani vrsti se je s šestnajstimi obrambami izkazal Jaka Glavan, Tilen Grobelnik pa je postal najboljši strelec tekme, saj je kar devetkrat uspešno zadel.