15. 8. 2018

Kadeti uspešni proti Rusiji

Slovenska kadetska reprezentanca je na drugi tekmi drugega dela za razvrstitev med 9. in 16. mestom na evropskem prvenstvu v Varaždinu visoko premagala Rusijo (29:21).

Na tekmi proti izbrani vrsti Rusije se je izkazal slovenski vratar Luka Logar, ki je Varaždin prispel šele pred nekaj dnevi. V prvih minutah tekme je ubranil dve sedemmetrovki, po rezultatu 5:4 pa so se naši rokometaši izjemno izkazali v obrambi in Rusom niso dovolili uspešnega strela na gol, saj je ob polovici polčasa semafor kazal na 12:4. Kasneje so sicer tekmeci naših igrali nekoliko bolje in se na odmor odpravili z rezultatom 17:13.

Prve minute drugega polčasa so znova pripadle našim, ki so uspešno ohranjali prednost in čeprav so Rusi skušali grobo ustavljati slovenske napade, se niso uspeli približati na manj kot pet golov zaostanka. Tekma se je končala z rezultatom 29:21, zmaga slovenske izbrane vrste pa ohranja možnosti za uvrstitev med 11 najboljših reprezentanc in vozovnico na svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto.

Logar se je ustavil pri osemnajstih obrambah, najboljši strelec pa je bil Tadej Kljun s šestimi uspešnimi zadetki.