2. 9. 2018

Poraz Gorenja Velenja in neodločen izid Kopra 2013

Dva slovenska kluba sta se še pred začetkom nove sezone Lige NLB preizkusila na prvih tekmah 1. kroga kvalifikacij za Pokal EHF - Koper 2013 je s 25:25 remiziral s Kadetten Schaffhausnom, Gorenje Velenje pa je s 23:26 izgubilo proti Alingsasu.

POKAL EHF, 1. KOLO, PRVI TEKMI

ALINGSAS : GORENJE VELENJE 26:23 (12:10)
Lindberg 5, Barud in Nilsson po 4; Špelić 6, Haseljić 5.

Izbranci Zorana Jovičića, ki je v tej sezoni na trenerskem položaju zamenjal Klemena Luzarja (ta je ob koncu minule sezone začasno prevzel ekipo po odstavitvi Hrvata Željka Babića), so dobro odprli tekmo v Skandinaviji. Do 20. minute so imeli niti igre v svojih rokah in vodili s tremi goli (9:6). Po obetavnem uvodu so v končnici prvega polčasa povsem popustili, kar so gostitelji izkoristili in jih štiri minute kasneje ujeli (9:9), na velik odmor pa se odpravili s primanjkljajem dveh golov (10:12).

"Ose" so dobro odprle drugo polovico tekme in v 38. minuti izenačile na 14:14, a nato znova popustile. Gostitelji so se povsem razmahnili na igrišču in jim po delnem izidu 5:0 v 43. minuti ušli na pet golov (14:19). Velenjčani so se v končnici približali na tri gole zaostanka (23:26), tolikšen primanjkljaj v golih bodo skušali tudi nadoknaditi na povratni tekmi v svoji Rdeči dvorani čez slab teden dni.

KOPER 2013 : KADETTEN SCHAFFHAUSEN 25:25 (14:15)
Bratkovič 8, Smolnik in Vlah po 4; Csazsar 12, Šešum in Tominec po 3.

Koprčani v prvem polčasu niso znali zaustaviti madžarskega reprezentanta Gaborja Csaszarja, ki je v tridesetih minutah dosegel osem zadetkov oziroma več kot polovico vseh Kadetten Schaffhausna, v nadaljevanju, ko so imeli vse niti igre v svojih rokah, pa so naredili nekaj večjih napak.

Pri vodstvu 25:21 v 54. minuti so imeli napad, ob tem, da vratarja gostov sploh ni bilo v golu. Toda žoga je Janezu Gučku spolzela iz rok in s tem očitno tudi zmaga. Švicarji so v preostalih šestih minutah dosegli štiri zadetke, hkrati pa svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.

Povratna tekma v Švici bo naslednjo nedeljo ob 17.00.