28. 10. 2018

Slovenija jesenski ciklus kvalifikacij zaključuje s stoodstotnim izkupičkom

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na tekmi drugega kola kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu 2020 v Talinu z 31:20 premagala Estonijo.

Slovenska izbrana vrsta je v celoti izpolnila prvi del naloge na poti do evropskega prvenstva, ki ga bodo 2020 priredili na Švedskem ter Norveškem in v Avstriji. V prvem kvalifikacijskem ciklusu je dosegla dve zmagi, po sredinem zmagoslavju v Mariboru nad Latvijo je danes v Talinu na kolena položila še Estonijo.

Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala aprila prihodnje leto, ko se bo dvakrat pomerila z Nizozemsko, junija pa jo čaka še gostovanje v Latviji in domača tekma z Estonijo. Po dveh odigranih tekmah je edina v kvalifikacijski skupini 4 s 100-odstotnim izkupičkom, Nizozemska in Latvija sta zbrali po dve točki, Estonija pa je brez njih.

Izbranci črnogorskega strokovnjaka na slovenski klopi Veselina Vujovića so v prvem polčasu dolgo časa lomili odpor gostiteljev. Obramba 5-1 je bila na zadovoljivi ravni, v prvem polčasu je prejela le enajst golov, šepala pa je igra v napadu. V prvi polovici tekme so svoj najlepši obraz pokazali v končnici, ko so tekmece onemogočili v obrambi ter si po golih Maria Šoštariča in Nejca Cehteta iz nasprotnih napadov priigrali prednost petih golov (16:11).

Slovenski rokometaši so imeli v drugem polčasu vse niti igre v svojih rokah. Gostitelji, ki so vse svoje strelivo porabili v prvi polovici tekme, jim v drugem enostavno niso bili kos, Vujovićevi izbranci so bili vsaj za razred ali dva boljši tekmeci v vseh prvinah rokometne igre.

Obramba je bila še naprej na zelo viski ravni in je prejela zgolj 20 golov, v napadu pa je sijajno delovala naveza Dean Bombač-Darko Cingesar. Slovenska prednost je v drugem polčasu konstantno naraščala, najvišja pa je znašala v 59. minuti, ko je Jure Dolenec zadel za 31:19.

V slovenski reprezentanci sta bila najbolj učinkovita Cingesar s sedmimi in Bombač s šestimi goli.