12. 10. 2019

Mariborčani poraženi na prvi tekmi EHF pokala

Rokometaši Maribor Branika so v 2. krogu EHF pokala gostovali na Ferskih otokih, od koder pa se vračajo s porazom za zadetek (24:25). Povratna tekma jih čaka na Ferskih otokih, v nedeljo, 13. oktobra, ob 20.00.

Štajerska ekipa je na Atlantskem oceanu prejela pravo zaušnico. Izbranci Marka Šibile so v prvem polčasu še nadzorovali tekmeca, v prvi polovici drugega dela igre pa doživeli pravi mrk in v 48. minuti zaostali za sedem golov (16:23).

Po tem primanjkljaju so se vendarle zbrali in se po delnem izidu 5:0 približali na dva gola (21:23), na koncu pa proti rokometnim amaterjem izgubili za zadetek (24:25).

V mariborski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Andraž Velkavrh s sedmimi goli, Jan Hočevar, Tadej Sok in Jan Sivka so prispevali po tri zadetke.