30. 11. 2019

Ormožani presenetili Trebanjce

V soboto se je zaključil 12. krog Lige NLB. V njem so za presenečenje poskrbeli Ormožani, ki so na domačem parketu Trimo Trebnjemu prizadejali tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, potem ko so bili boljši z 29:25. Uspeha sta se razveselili še moštvi Dobove v Kopru (27:22) ter Rika Ribnice proti Slovenjgradčanom (30:23).

LIGA NLB, 12. KROG:

Sobota, 30. novembra:
RK JERUZALEM ORMOŽ : RK TRIMO TREBNJE 29:25 (16:13)
Čudič 9 (6), Žuran 8; Kotar, Hamidović in Dobovičnik po 5.

Čeprav so Ormožani v dosedanjem delu sezone doživeli kar sedem porazov, na drugi strani pa so Trebanjci sedemkrat zmagali, so se favoriti tokrat opekli. Borbeni domačini so vodili večino tekme in na koncu tudi zasluženo zmagali.
Ormožani so prevladovali v prvem polčasu. Potem ko sta ekipi začeli precej izenačeno, pa so domači predvsem po zaslugi Bojana Čudiča hitro pobegnili za štiri, v 21. minuti pa celo za pet zadetkov (12:7), ko je prav Čudič uspešno izvedel sedemmetrovko. Polčas so gostitelji končali s tremi zadetki naskoka.
V nadaljevanju so se Trebanjci hitro povsem približali in napovedali zanimiv razplet. Toda Ormožani nikakor niso dopustili priključka, vodili so za tri, štiri zadetke in to prednost držali vse do konca obračuna.
Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši Čudič, Rok Žuran je dodal enega manj, pri gostih pa so po petkrat zadeli Anže Dobovičnik, Dino Hamidović in Marko Kotar.
Ormožani bodo v 13. krogu prihodnjo soboto gostovali v Izoli, Trebanjci pa bodo dan prej gostili Slovenjgradčane.

RD RIKO RIBNICA : RK SLOVENJ GRADEC 2011 30:23 (15:11)
Horvat in Knavs po 6; Glendža 6, Grobelnik in Pajt po 4.

Igralec tekme: Mark Klarič (RD Riko Ribnica)

Rokometaši Rika Ribnice so po pričakovanju opravili svojo nalogo. Drugouvrščena ekipa prvenstva je bila prevelik zalogaj za predzadnje moštvo lige, ki je dokončno pokleknilo sredi drugega polčasa. Ribničani so vpisali svojo deseto zmago, Slovenjgradčani pa deveti poraz.
Ribničani so že v prvem polčasu imeli pobudo v igri, deloma je bila izjema prva tretjina polčasa, ko so gosti v deveti minuti edinkrat vodili (5:4). Sledil je delni izid 4:0 v korist domačih, ki so nato tekmece držali na podobni razdalji vse do konca polčasa.
V uvodu drugega dela so domači spet pobegnili na pet golov razlike, toda to ni strlo odpora Korošcev, ki so se približali celo na en sam zadetek v 39. minuti. Toda odgovor Ribničanov je bil bliskovit, sledili so namreč njihovi trije zaporedni zadetki za nov oprijemljivejšo prednost.
Ribničani so odločilen korak k zmagi naredili med 43. in 49. minuto, ko so dosegli pet golov zapovrstjo in pobegnili na 27:19.
Pri domačih sta bila s po šestimi zadetki najboljša Gašper Horvat in Uroš Knavs, pri gostih pa jih je toliko zbral Aleksandar Glendža.
Ribničani bodo v 13. krogu prihodnjo soboto gostovali v Mariboru, Slovenjgradčani pa dan prej v Trebnjem.

IZJAVI PO TEKMI:

Mark Klarič, rokometaš RD Riko Ribnica:
"Ekipa Slovenj Gradca se je izkazala za zahtevnega tekmeca, saj na vsaki tekmi lovi točke v boju za obstanek. Med tednom smo se na Korošce dobro pripravili, čeprav me še vedno motijo padci v igri, ker ne držimo neke kontinuitete skozi celotnih 60 minut. A kljub vsemu z našo kakovostjo in izkušnjami tekmo mirno pripeljemo do konca in tudi tokrat sta dve točki ostali doma."

Kenan Pajt, rokometaš ekipe RK Slovenj Gradec 2011:
"Za nami je še ena težka tekma, glave so še vroče. Mislim, da smo odigrali korektno in borbeno, še posebej v obrambi. Tepejo nas nekatere napake zaradi naše neizkušenosti, kljub vsemu smo malo mlajši od rokometašev Ribnice. Žal ni šlo. Sicer se nam je uspelo približati, a kaj več od tega nam ni uspelo."

RD KOPER : MRD DOBOVA 22:27 (10:15)
Žagar in Sokolič (2) po 5; Sintič 13, Jezernik 4.

Igralec tekme: Matic Gerčar (MRD Dobova)

Rokometaši Dobove so na gostovanju v Kopru dosegli že osmo zmago v tej sezoni in še utrdili svoj položaj v zgornji polovici razpredelnice.
Gosti so že v uvodu pokazali, da so na Obalo prišli po obe prvenstveni točki. Gostitelji so bili v uvodnih minutah enakovredni do izida 2:2, na krilih razpoloženega Marka Sintiča, ki je v uvodnih osmih minutah dosegel tri gole, pa so gostje hitro povedli (2:5). Na polovici prvega dela so gostitelji zaostajali že za šest (3:9). Sintič je samo v prvem delu dosegel šest golov, gostitelji pa se niso približali bolj kot na štiri gole razlike.
Koprčani so se prebudili v drugem delu in se predvsem po zaslugi razigranega Tilna Sokoliča sredi polčasa približali na 17:19 in 18:20, za preobrat pa jim je zmanjkalo moči in znanja. Pri gostih je Sintič na koncu zbral kar 13 golov, pri domačih pa sta jih po pet dosegla Sokolič in Matevž Žagar.
Prihodnji konec tedna bo Dobova gostila državne prvake iz Celja, Koprčane pa v boju za preboj v zgornji del razpredelnice čaka gostovanje v Škofji Loki.

Nejc Planinc, RD Koper:
"V tekmo smo vstopili preveč zaspano, Dobova je bila boljša. Morali bi igrati bolj kompaktno v obrambi, veliko preglavic pa nam je povzročal tudi njihov vratar. Nad prikazanim smo zelo razočarani, z zmago bi se približali prvim štirim ekipam na lestvici. Še naprej bomo dobro trenirali in odpravljali lastne napake."

Marko Sintič, MRD Dobova:
"Vedeli smo, da nas v Kopru
čaka težko gostovanje, težave pa imamo tudi s kar nekaj poškodbami. Kljub vsemu smo odigrali dobro tekmo, predvsem prvi polčas, v drugem smo le nadzirali rezultat in zasluženo zmagali. Pohvalil bi rad svoje soigralce za izjemno igro."