26. 2. 2020

Trebanjci s suvereno igro prekinili niz Velenjčanov

S sredino tekmo v Trebnjem so rokometaši vstopili v 19. krog Lige NLB. Že uvodni obračun pred kamerami Sportkluba je postregel z manjšim presenečenjem, saj je domači Trimo suvereno ugnal Gorenje Velenje, ki pred tem na 13 zaporednih tekmah državnega prvenstva ni poznalo grenkobe poraza. Dolenjci so bili na koncu boljši s 30:25.

Krog se bo s tekmo v Slovenj Gradcu nadaljeval ta petek ob 19. uri. Glavnina preostalih tekem sledi v soboto, medtem ko se bosta pred kamerami TV Slovenije zasedbi Jeruzalema Ormoža in Celja Pivovarne Laško pomerili v nedeljo.

LIGA NLB, 20. KROG:

Sreda, 26. februarja:
RK TRIMO TREBNJE : RK GORENJE VELENJE 30:25 (15:11)
Hamidović in Rašo (2) po 6; Matanović 6 (1), Kavčič 5.

STATISTIKA

Igralec tekme: Leon Rašo (RK Trimo Trebnje).

Na dvoboju ekip, ki že imata zagotovljeni mesti v Ligi NLB za prvaka, je Trimo Trebnje zasluženo prišel do dvanajste zmage v sezoni ter se tokratnemu tekmecu, ki ostaja na tretjem mestu, približal na dve točki zaostanka.

Trimo Trebnje tako v Ligi NLB že več kot dva meseca ne pozna poraza - nazadnje je izgubil 13. decembra proti Ribnici, Gorenje Velenje pa je s tem končalo niz neporaženosti. Trajal je kar trinajst tekem (12 zmag, 1 neodločen izid) oziroma od 9. oktobra lani in derbija s Celjem.

Čeprav tekma ni bila povsem nepomembna, saj bodo ekipe v nadaljevanje prvenstva prenesle rezultate iz prvega dela, je bila razlika v motivaciji in pristopu več kot očitna. Trebanjci so se želeli oddolžiti za tesen poraz na prvi tekmi in domači publiki pripraviti nepozaben večer, Velenjčani pa so bili z mislimi že na sobotni tekmi z Ademar Leonom. Istega tekmeca so namreč prejšnji vikend premagali v Španiji in če pred domačimi gledalci ponovijo uspeh, lahko do konca ostanejo v igri za napredovanje v četrtfinale Pokala EHF.

Trimo je zmagal zasluženo in prepričljivo, saj tekmecu ni niti enkrat prepustil vodstva. Rezultat je bil izenačen le pri 1:1 in 6:6. V 25. minuti so domači prvič povedli s štirimi zadetki prednosti (13:9), štiri minute pozneje pa s petimi (15:10). V drugem delu je bil zgodba podobna. Domači so v 42. minuti pobegnili na 20:14, vprašanje zmagovalca pa je bilo dokončno rešeno, ko je Anže Dobovičnik v protinapadu zadel za 26:18 (52.).

Pri domačih sta dva igralca dosegla po šest zadetkov - Leon Rašo in Dino Hamidović, pri gostih pa je bil prav tako s šestimi goli najučinkovitejši Vlado Matanović.

V zadnjih dveh krogih bodo Trebanjci gostovali v Kopru (8. 3.) in gostili Celje Pivovarno Laško (15. 3.), Velenjčane pa najprej čaka domača preizkušnja z zadnjeuvrščeno ekipo iz Izole (7. 3.) ter za konec gostovanje v Dobovi (14. 3.).

IZJAVI PO TEKMI:

Leon Rašo, rokometaš RK Trimo Trebnje:
“Dobro smo odprli tekmo in skorajda celotno tekmo imeli trdno obrambo. Igrali smo skorajda brez napak. Hvala navijačem za izjemno podporo.”

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
"Tokrat žal nismo bili niti blizu, da bi premagali zelo kakovostno ekipo Trima Trebnjega. Tekmeci so imeli preveč razpoloženih igralcev, nam pa igra nikakor ni stekla. Igralcem ne zamerim današnje igre, večina jih ni bila pravih in ko pride do takšne situacije, proti takšnemu nasprotniku, je rezultat slab. Čestitam gostiteljem za zasluženo zmago."