11. 1. 2021

Nizozemci v zadnjih sekundah odščipnili točko

Na zadnji tekmi pred torkovim odhodom na svetovno prvenstvo v Egipt je slovenske moška rokometna reprezentanca iztržila neodločen izid proti Nizozemski. Ta se je na kvalifikacijski tekmi na nastop na evropskem prvenstvu leta 2022 do izenačenja na 27:27 in točke prebila v zadnjih sekundah obračuna.

Slovenski rokometaši so v generalki pred torkovim odhodom na svetovno prvenstvo v Egiptu remizirali proti Nizozemcem. Po sredini zmagi v predmestju Amsterdama s 34:23 so v nedeljo v mestu ob Savinji osvojili le točko. V kvalifikacijski skupini 5 je v vodstvu Poljska s štirimi točkami, Slovenija in Nizozemska (ob tekmi več) imata po tri, Turčija pa je brez njih.

Izbranci Ljubomirja Vranješa so pred dnevi šele v drugem polčasu zlomili odpor tekmecev iz dežele tulipanov, današnja revanša v Zlatorogu pa se ni razpletla po njihovem okusu. Tekmo so odprli medlo in v 7. minuti zaostali za dva gola (2:4), v naslednjih petih minutah pa naredili delni izid 4:0 in povedli s 6:4.

Vranješ, ki je v primerjavi s prvo tekmo na tribuni pustil Darka Cingesarja in Domna Makuca, priložnost pa ponudil Mihi Zarabcu in Tilnu Kodrinu, je že v prvem polčasu veliko menjal in nakazal, da bo to počel tudi v času tekmovanja v Egiptu.

Njegovi varovanci so imeli kratka obdobja dobre in slabe predstave, tako da so na veliki odmor odšli s prednostjo dveh golov (15:13).

Slovenski rokometaši v drugem polčasu niso blesteli. V 40. minuti so po zadetku Boruta Mačkovška prvič na dvoboju povedli za štiri zadetke (20:16), deset minut kasneje pa po golu Dragana Gajića s 25:20.

Kazalo je na njihovo zmago, a so v končnici močno popustili. V 54. minuti so jim Nizozemci povsem zadihali za ovratnik (25:24), po Vranješevi minuti odmora pa jih tudi ujeli (25:25).

V prelomnih trenutkih dvoboja so Slovenci v 57. minuti - ob dveh igralcih več na igrišču - po golih Jureta Dolenca in Dragana Gajića povedli s 27:25, a nato v izdihljajih tekme naredili nekaj nepotrebnih neumnosti in tekmecem dovolili, da so jim odščipnili točko v boju za EP 2022.

V slovenski reprezentanci je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Gajić s sedmimi, Jure Dolenec in Matej Gaber sta prispevala po pet zadetkov.

Ljubomir Vranješ, selektor slovenske reprezentance:
"Za nami je težka tekma. drugem polčasu smo se v določenem trenutku uspeli oddaljiti na pet golov razlike. V končnici so v zelo kratkem času Nizozemci dosegli nekaj zadetkov, mi pa bili nenatančni pri odprtih strelih. Nisem zadovoljen z našo igro. Več bi morali pokazati v obrambi in napadu. V pravem trenutku smo prejeli zaušnico."

Jure Dolenec, kapetan slovenske reprezentance:
"Naša predstava ni bila na kljub temu do 50. minute nadzorovali potek tekme. Nato smo v treh minutah izgubili prednost petih zadetkov in tekmo naredili zanimivo. Upam, da je to opozorilo ob pravem času in da bomo v Egiptu pokazali več želje in agresivnosti v igri."