27. 3. 2021

Presenečenji v Izoli in Slovenj Gradcu

V soboto se je nadaljeval 21. krog Lige NLB. Za presenečenji so v domači dvorani poskrbeli rokometaši iz Izole in Slovenj Gradca. Prvi so odščipnili točko Ormožanom (26:26), slednji pa z golom razlike (32:31) ugnali Koprčane.

Isti dan je Urbanscape Loka v prestolnici brez večjih težav premagala zasedbo LL Grosista Slovana (23:28), trebanjski Trimo pa je rutinirano opravil z gostovanjem v Mariboru (34:31).

Gorenje Velenje, ki se je v soboto uvrstilo v polfinale evropskega pokala, bo tekmo z Riko Ribnico odigralo v sredo, ko jo bo od 18.15 dalje prenašal Sportklub.

Že v petek so rokometaši Celja Pivovarne Laško na domačem parketu s 33:21 premagali ekipo Krke.

Dvoboj med Ljubljano in Dobovo je prestavljen zaradi okužb s koronavirusom v ekipi iz prestolnice.

LIGA NLB, 21. KROG:

Sobota, 27. marca:

RD BUTAN PLIN IZOLA : RD JERUZALEM ORMOŽ 26:26 (11:13)
Nikolić 8, Poberaj 6; Kocbek 9, Žuran 5.
STATISTIKA

Igralec tekme: Urh Jakob Poberaj (RD Butan plin Izola)

Prleki so na Obalo prišli kot papirnati favoriti, a so iztržili le polovičen izkupiček proti zadnjeuvrščenim tekmecem v 14-članski Ligi NLB.

Prvi polčas je minil v izenačeni in enakovredni predstavi, v začetku drugega pa je sprva kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Saše Prapotnika, ki so z dobro predstavo v obeh smereh v 40. minuti povedli z 21:15.

V končnici dvoboja so gosti močno popustili. Gostitelji so jim v 58. minuti povsem zadihali za ovratnik in znižali na 25:26, le minuto kasneje pa je Marko Nikolić izenačil na 26:26 in postavil končni izid na dvoboju.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Nikolić z osmimi in Urh Jakob Poberaj s šestimi goli, v gostujoči pa Jure Kocbek z devetimi in Rok Žuran s petimi zadetki.

Ekipa iz Izole bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ormoška pa bo gostila Maribor Branik.

IZJAVI PO TEKMI:

Leon Alessio, vratar Butana plina Izole:
"Vedeli smo, da tekma težka. Prvi polčas nismo odigrali tako dobro, kot drugega. Tedaj smo se borili tako, kot je treba in za to bili nagrajeni s točko."

Saša Praprotnik, trener Jeruzalema Ormoža:
"Mislim, da je delitev točk pravična. Mi smo dvakrat imeli visoko prednost in jo izpustili, Butan plin Izola pa si je z borbenostjo priborila zasluženo točko."

RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RD KOPER 32:31 (13:13)
Živković 8, Levc 5; Slatinek Jovičić 7 (1), Kete in Breznikar po 5.
STATISTIKA

Igralec tekme: Nemanja Živković (RK Slovenj Gradec 2011)

Na Koroškem se je od prve do zadnje minute iskrilo na vse strani, po hudem in enakovrednem boju pa so smetano pobrali izbranci domačega trenerja Sebastjana Soviča. Odločilni in zmagoviti gol je v izdihljajih napete tekme dosegel Vuk Milenković.

Uvodne minute tekme so minile v znamenju domačih rokometašev, po njihovem vodstvu z 8:4 pa so se prebudili tudi Primorci in izenačili na 10:10.

V nadaljevanju se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, tehtnica se je nagibala na eno in drugo stran, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili malenkostno bolj preudarni gostitelji, za jubilejno deseto zmago v tej sezoni pa je poskrbel Milenković.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nemanja Živković z osmimi zadetki, enega manj je v gostujoči dosegel Staš Slatinek Jovičić.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, koprska pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.

Sebastjan Sovič, trener Slovenj Gradca 2011:

"Končno smo dobili dve točki, ki smo si ju želeli. Tekma je bila prava prvenstvena, izredno negotova. Fantom lahko samo čestitam za izredno borbenost od prve do zadnje minute. Imeli smo nekaj padcev v igri, vendar smo ostajali nad gladino. V drugem polčasu smo vodili za gol, nato izgubljali za gol, na koncu pa imeli tudi malo sreče. Moram reči, da smo prvi polčas odigrali zelo dobro, v drugem pa mislim, da nismo imeli obrambe vratarja, kar še toliko bolj pokaže, kako dobro smo morali igrati v napadu. Želim si, da tudi preostalih pet tekem odigramo tako kot to, ter da zaključimo sezono tako dobro, kot smo jo začeli."

Uroš Rapotec, trener Kopra:
"Rad bi pohvalil fante, da so se celo tekmo borili in pustili srce na igrišču. Žal mi je, da smo na koncu naredili nekaj napak, imeli malo nesreče in Slovenj Gradec je zmagal, za kar mu čestitam."

RD LL GROSIST SLOVAN : RD URBANSCAPE LOKA 23:28 (10:16)
Topolovec 7 (6), Martinović 5; U. Pipp 8, Nikolić 6.
STATISTIKA

Igralec tekme: Matic Pipp (RD Urbanscape Loka)

Škofjeloška ekipa je v slovenski prestolnici osvojila deveti par točk v tej sezoni in je trdno zasidrana na sredini prvenstvene lestvice, LL Grosist Slovan po 13. porazu ostaja v drugi polovici razpredelnice.

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so temelje za novo zmago postavili že v prvem polčasu. Po silovitem uvodu in vodstvu s 5:1 po vsega petih minutah igre so v nadaljevanju igrali preudarno, najvišjo prednost pa so si priigrali v 27. minuti, ko je bilo 16:8.

Škofjeločani so v drugem polčasu vseskozi igrali pametno in Ljubljančane vseskozi držali na varni razdalji.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Urban Pipp z devetimi in Matija Nikolić s šestimi goli. V domači je Tim Topolovec dosegel sedem, Patrik Martinović pa pet zadetkov.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, škofjeloška pa bo gostila Slovenj Gradec 2011.

Aleš Repina, trener LL Grosist Slovana:
"Čestitam gostom za zmago. Odigrali so odlično tekmo. Ne glede na to, da nismo bili kompletni, preprosto nismo delovali v redu in več kot toliko nismo mogli iztržiti."

Robert Beguš, trener Urbanscapa Loke:
"Vedeli smo, da je LL Grosist Slovan v zelo dobri formi, kar je pokazal na zadnjih tekmah, ko je deklasiral Koper in na vročem terenu v Slovenj Gradcu odigral odlično. Odlično smo se pripravili in mislim, da smo na postavljeno obrambo odigrali odgovorno. V prvem polčasu in v prvih 15 minutah drugega polčasa smo odigrali tudi odlično obrambo, dosegli nekaj lahkih zadetkov in ustvarili razliko. Potem smo rutinirano odigrali do konca, čeprav bi morali ob prednosti 12 zadetkov odigrati nekoliko bolj zrelo in obračun zaključiti nekje s plus deset, tako pa je bilo na koncu le pet zadetkov razlike. A zmagi se ne gleda v zobe, smo v nizu šestih tekem brez poraza, gremo naprej."

RK MARIBOR BRANIK : RD TRIMO TREBNJE 31:34 (12:17)
Sok 10 (3), Žabić 5; Radojković, Cirar in Cingesar po 5.
STATISTIKA

Igralec tekme: Leon Rašo (RK Trimo Trebnje)

Trebanjski rokometaši so v štajerski prestolnici upravičili vlogo favoritov. Po petnajsti zmagi so se po točkah izenačili z drugouvrščenimi Velenjčani, ki bodo tekmo 21. kroga Lige NLB igrali v sredo, 31. marca, ko bodo gostili Ribničane.

Uvodoma se je na parketu dvorane Tabor odvijal izenačen boj, po izidu 5:5 pa so vajeti igre v svoje roke vzeli Dolenjci in polčas končali z vodstvom 17:12.

Varovanci gostujočega trenerja Uroša Zormana so v drugem polčasu sprva doživeli nekaj padcev in vzponov v svoji igri, sredi tega obdobja pa zaigrali udarno in učinkovito. Po njihovem vodstvu s 30:23 je bilo jasno, da bodo v Mariboru osvojili obe točki.

V gostujoči ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Darko Cingesar in Gal Cirar, ki sta dosegla po pet golov, v domači pa je prednjačil Tadej Sok z desetimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Ljubljano, mariborska pa bo gostovala v Ormožu.

Siniša Markota, trener Maribora Branika:
"Tokrat nismo imeli razpoloženega vratarja. V obrambi smo bili dovolj gibljivi in agresivni, a nismo delali dovolj prekrškov. Trimo Trebnje je izkušena ekipa, ki zna to kaznovati. Gosti so dosegli par lahkih golov. Če želiš premagati tako čvrsto ekipo, moraš imeti razpoloženega vratarja, kar pa nam je na žalost manjkalo. Bo pa na naslednji tekmi bolje. Čestitke Trimu Trebnjemu za zasluženo zmago."

Uroš Zorman, trener Trima Trebnjega:
"Fantom bi čestital za zmago. Vemo, da je v Mariboru vroč teren, tukaj ni lahko igrati. Tekma je bila v slogu sezone. Na trenutke igramo super in povedem za šest, sedem, osem golov, nato pa pridejo črne minute, v katerih se tekmec približa na tri gole. Nato se v ekipo naseli nekaj strahu, ampak to tako je. Še vedno smo neizkušena in mlada ekipa. Na tem moramo delati, je pa to seveda šport, žoga je okrogla, tudi Maribor Branik pa zna igrati rokomet. Gostitelji niso bili v podrejenem položaju, a so si moji fantje povsem zaslužili zmago.”

Sreda, 31. marca, ob 18.15:

RK GORENJE VELENJE : RD RIKO RIBNICA (prenos na TV Sportklub)

IZJAVI PRED TEKMO:

Timotej Grmšek, rokometaš Gorenja Velenja:

"V sredo nas čaka zahtevna tekma proti ekipi iz Ribnice. Časa za pripravo na tekmo ni bilo na pretek, zato bo še kako pomembno, da na tekmi zaigramo osredotočeno od prve do zadnje minute. Vsi si želimo, da si zagotovimo novi dve točki, da to dosežemo pa bomo morali na igrišču dati vse od sebe in odigrati brez večjih napak."

Jan Pucelj, rokometaš Rika Ribnice:

“Velenje velja za zelo močno ekipo, tako kaže tudi prvenstvena lestvica. Tudi na prvi tekmi so nas premagali. Če želimo končati čim višje na lestvici, moramo zmagovati in s to miselnostjo odhajamo tudi v Velenje.”