8. 11. 2021

Ljubljančanke dobile uvodni obračun devetega kroga

Na uvodnem obračunu devetega kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige so Krimovke zanesljivo premagale ekipo iz Velenja.

Rokometašice Krima Mercatorja so na zadnji tekmi pred novo evropsko preizkušnjo doma premagale Velenjčanke. S končnim rezultatom 51:22 so slavile osmo zmago v domačem prvenstvu.

V petek (19.30) bodo v devetem krogu modre skupine 1. ženske rokometne lige Izolanke gostovale v Zagorju. Na prvem sobotnem obračunu (18.00) se bodo Celjanke pomerile z rokometašicami Zelenih dolin Žalca, uro kasneje (19.00) pa bosta na sporedu še tekmi med ekipo Krke Novega mesta in Mlinotesta Ajdovščine ter Ptuja in Litije.

Vsi obračuni osmega kroga zelene skupine bodo na sporedu v soboto. Ob 16.30 bodo Logatčanke gostovale v Mariboru, ob 18.00 se bo začela tekma med Savo Kranjem in Koprom, nazadnje (19.30) pa bodo na parket stopile še rokometašice Vrhnike in Olimpije.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 9. KROG:

ponedeljek, 8. novembra:
RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA : ŽRK VELENJE 51:22 (25:15)
Krpež Slezak (1) in Stanko (1) po 8; Jeras 5, Ferenc 4 (1).

Uvod tekme je bil izenačen. Velenjčanke so prvih deset minut še držale korak z izbrankami Nataše Derepasko, nato pa so Ljubljančanke z golom Maje Svetik začele svoj pohod proti osmi zmagi v državnem prvenstvu. Ob polčasu so vodile že za deset zadetkov (25:15). V drugem delu tekme gostjam ni steklo v napadu. Dosegle so sedem golov, Ljubljančanke pa na drugi strani niso popuščale. Po 45. minuti igre so imele prednost 19 zadetkov, do konca pa so vodstvo še povečale. Zmagale so z 51:22.
Najbolj razigrani rokometašici Krima Mercatorja sta bili Katarina Krpež Slezak in Tjaša Stanko z osmimi zadetki, za Velenjčanke jih je pet dosegla Ana Jeras.
V desetem krogu 1. ženske rokometne lige se bodo Krimovke pomerile z Zagorjankami, ekipa Velenja pa bo gostila rokometašice Zelenih dolin Žalca.

Nataša Derepasko, trenerka Krima Mercatorja:
"Zadovoljna sem, da smo na vseh treh tekmah dokazale, kako kakovostna ekipa smo. Pokazale smo, da lahko zapremo obrambo in hitro preidemo v napad. Zdaj se moramo vrniti na treninge in se pripraviti na tekmi proti CSKA-ju."

Gloria Štante, rokometašica Velenja:
"Vedele smo, da nas čaka zahtevno gostovanje pri favorizirani ekipi Krima Mercatorja. Tekmo smo do konca pripeljale brez poškodb in dale vse od sebe."