19. 3. 2021

Trimo Trebnje zanesljivo do novih dveh točk

Trebanjci so pričakovano premagali zadnjeuvrščene tekmece iz Izole in se drugouvrščenim Velenjčanom, ki so v torek nekoliko nepričakovano klonili v Ormožu, približali na dve točki. Vodilni Celjani imajo pred najbližjimi zasledovalci iz Šaleške doline tri točke prednosti, v soboto pa jih čaka zahteven obračun v Ribnici.

LIGA NLB, 20. KROG:

Petek, 19. marca:
RK TRIMO TREBNJE : RD BUTAN PLIN IZOLA 34:24 (20:13)
Dobovičnik 6 (1), Cirar 5(1); Poberaj 7, Nikolić 6 (2)

Igralec tekme: Anže Dobovičnik (Trimo Trebnje)

Obračun na Dolenjskem je bil izenačen le v uvodnih petnajstih minutah, po izidu 9:7 pa so na igrišču zagospodarili izbranci domačega trenerja Uroša Zormana in si že na polovici tekme priigrali prednost sedmih golov (20:13). V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Anže Dobovičnik s šestimi in Gal Cirar s petimi goli, v gostujoči pa Urh Jakob Poberaj s sedmimi in Marko Nikolić s šestimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, izolska pa bo gostila ormoški Jeruzalem.

IZJAVI PO TEKMI:

Uroš Zorman, trener Trima Trebnje:
"Čestitke fantom za zmago. Že sedaj pa vse misli usmerjamo v prihajajoče gostovanje v Mariboru."

Nejc Demšar, rokometaš Butan Plina Izole:
"V Trebnje smo prišli zdesetkani, imamo nekaj težav s poškodbami, a Trebnje je zasluženo slavilo zmago."