22. 10. 2021

Celje Pivovarna Laško ostaja pri polnem izkupičku

Uvodni dvoboj sedmega kroga Lige NLB je pripadel Celjanom. Ti so bili v domači dvorani Zlatorog uspešnejši od moštva Urbanscapa Loke z 32:24.

Nadaljnjih pet obračunov tega konca tedna v Ligi NLB bo na sporedu v soboto. Gorenje Velenje in Koper se bosta pomerila ob 17.00, dve uri kasneje pa se bodo začeli še dvoboji v Ljubljani, Slovenj Gradcu, Dobovi in Ivančni Gorici. Trimo Trebnje in Jeruzalem Ormož se bosta za točki potegovala v preloženem terminu v novembru.

LIGA NLB, 7. KROG:

petek, 22. oktobra:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK URBANSCAPE LOKA 32:24 (18:13)
Marguč 10 (5), Vlah 6; Pipp 8 (1), Jesenko 4.

Igralec tekme: Gal Marguč (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjani so na osrednji tekmi sedmega kroga v domačem Zlatorogu na kolena položili v tej sezoni izjemno vroče Škofjeločane. Štajerska ekipa je na svoji sedmi tekmi v Ligi NLB dosegla že sedmo zmago, tretjeuvrščena gorenjska zasedba pa je doživela drugi poraz. Pred gostovanjem v Celju je v tretjem krogu klonila na Kodeljevem proti LL Grosistu Slovanu, na svojem računu pa ima tudi pet zmag v obračunih proti Jeruzalemu Ormožu, Gorenju Velenju, Dobovi, Riku Ribnici in SVIŠ Ivančni Gorici.
Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so sijajno odprli tekmo in si že po desetih minutah priigrali prednost štirih golov (6:2), gostujočo klop pa prisilili v prvo minuto odmora. A ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, Celjani so bili še naprej korak pred Škofjeločani. Dve minuti kasneje so že vodili z 8:3, v prvem polčasu pa so si najvišjo prednost priigrali v 22. minuti (13:6).
Gorenjska ekipa je na veliki odmor odšla z zaostankom petih golov (13:18), v začetku druge polovice tekme pa se je po golih Matevža Jesenka in Urbana Pippa približala na tri (15:18).
Nato so Celjani znova nekoliko odločnejše pohodili "stopalko za plin" in po dveh golih Gala Marguča v 44. minuti povedli za sedem golov (25:18), v zadnjem delu tekme pa še naprej igrali zbrano in odgovorno ter zanesljivo osvojili obe točki.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Gal Marguč z desetimi goli, v gostujoči pa Urban Pipp z osmimi zadetki.
Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Ljubljano, škofjeloška pa Maribor Branik.
Druge tekme sedmega kroga - izjema je le dvoboj med trebanjskim Trimom in Jeruzalemom Ormožem - bodo na sporedu v soboto, pari pa so naslednji Gorenje Velenje : Koper, Ljubljana : Riko Ribnica, Slovenj Gradec 2011 : LL Grosist Slovan, Dobova : Herz Šmartno in SVIŠ Ivančna Gorica : Maribor Branik.

IZJAVI PRED TEKMO

Gal Marguč, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"Vedeli smo, da je Urbanscape Loka zelo nevarna ekipa, prvenstvo so začeli res dobro, zato smo se dobro pripravili nanje in odločno začeli tekmo. Čeprav smo imeli malce težav, smo imeli tekmo ves čas pod nadzorom in smo se držali dogovora kako igrati. Mislim, da tudi izid na koncu kaže, da smo lahko zadovoljni z igro, kot seveda tudi z rezultatom."

Urban Pipp, rokometaš Urbanscapa Loke:
"Žal nam je že na začetku tekme zmanjkala možnost, da bi držali korak s Celjani, potem jih je pa skozi vso tekmo zelo zahtevno loviti. Posledično smo izgubili veliko energije in to se nam je poznalo v drugem delu, ko nismo uspeli držati ritama, Celjani pa so še povišali prednost. Škoda, a borili smo se vse do konca, tako da si nimamo kaj očitati."