19. 11. 2021

Delitev točk v Celju

Derbi desetega kroga Lige NLB se je v dvorani Zlatorog končal z delitvijo točk.

Obračun med zasedbama Celja Pivovarne Laško in Trima Trebnjega ni dal zmagovalca. Ekipi sta se razšli z neodločenim rezultatom (28:28), Celjane pa je pred prvim porazom v tej sezoni v izdihljajih tekme rešil Aleks Vlah.

Ostale tekme desetega kroga bodo odigrane v soboto. Mariborčani bodo odpotovali v Koper (18.00), zasedba Dobove bo gostovala pri LL Grosistu Slovanu, Ormožani se bodo srečali s SVIŠ Ivančno Gorico (oboje 18.30), Ribničani se bodo pomerili z Velenjčani, Slovenjgradčani pričakujejo Ljubljančane (oboje 19.00), Urbanscape Loka pa bo gostila Herz Šmartno (20.00).

LIGA NLB, 10. KROG:

petek, 19. novembra:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK TRIMO TREBNJE 28:28 (13:11)
Strmljan 5, Vlah 4; Glavaš 8 (6), Horvat 6.

Igralec tekme: Aljoša Čudič (RK Trimo Trebnje)

Osrednja tekma desetega kroga Lige NLB v celjski dvorani Zlatorog se je končala brez zmagovalca. V razburljivem dvoboju in dramatični končnici je kazalo na zmago Dolenjcev, točko pa jim je po golu v izdihljajih tekme izmaknil Aleks Vlah, ki je postavil tudi končni rezultat (23:23). Vodilni Celjani imajo po tokratnem remiju še naprej tri točke več od drugouvrščenih Trebanjcev, ki pa morajo odigrati še zaostalo tekmo sedmega kroga proti Jeruzalemu Ormožu.
V mestu grofov se je od prve do zadnje minute odvijal boj do zadnjega diha. Večji del prvega polčasa so bili v rahli rezultatski prednosti izbranci domačega trenerja Alema Toskića, a nikoli niso vodili za več kot dva gola. Z dvema zadetkoma prednosti so se odpravili tudi na odmor (13:11).
V drugem polčasu nato niso blesteli. Na tekmi so zapravili vseh šest sedemmetrovk, ob tem pa naredili tudi številne tehnične napake. Izbranci Uroša Zormana so se borili kot levi in vseskozi dihali za ovratnik favoriziranim gostiteljem. V 49. minuti je za 19:18 zadel Filip Glavaš in gostom priigral prvo vodstvo na tekmi. Do zadnjega zvoka sirene je bila tekma povsem odprta. V sklepnih trenutkih dvoboja je sicer kazalo na zmago Trebanjcev, ki so v začetku zadnje minute po golu Mihajla Radojkovića povedli s 23:22, a jim je v sami končnici veliko veselje preprečil Primorec v dresu Celjanov, Aleks Vlah.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Strmljan s petimi goli, v gostujoči pa Filip Glavaš z osmimi.
Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala pri velenjskemu Gorenju Velenju, Trebanjci pa bodo gostili Ljubljano.

IZJAVI PO TEKMI

Aleks Vlah, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"60 minut smo se borili za zmago. Rezultat je bil tako na naši kot na njihovi strani, na koncu pa se je tekma končala z neodločenim izidom, s čimer moramo biti zadovoljni. Boj je bil zahteven, imeli smo dobro obrambo, a zgrešili šest sedemmetrovk, ob tem pa je Aljoša Čudič ubranil kar nekaj strelov. Glede na vse to smo veseli za novo točko, ki smo jo izvlekli."

Gašper Horvat, rokometaš Trima Trebnjega:
"Nizek rezultat kaže, da smo tako mi kot Celjani prikazali dobro obrambo, šlo je na nož. Oboji smo se zavedali, kaj ta tekma prinaša. Mislim, da so gledalci spremljali izjemno predstavo. Zadovoljni smo z novo točko."