20. 11. 2021

Ajdovke do zmage v drugem polčasu

Prvi obračun desetega kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige je pripadel Novomeščankam, ki so doma premagale rokometašice Trga ABC Izole. V soboto sta se zmag veselili še ekipi Mlinotesta Ajdovščine in Save Kranja, obračun med Zvezdo Logatcem in Olimpijo pa se je končal z delitvijo točk.

Edini sobotni obračun modre skupine so s 30:27 dobile Ajdovke, ki so na gostovanju premagale rokometašice Ptuja. Na prvem obračunu devetega kroga zelene skupine so bile rokometašice Save Kranja s 30:25 boljše od Vrhničank. Na dvoboju med Zvezdo Logatcem in Olimpijo pa nismo dobili zmagovalk (25:25).

V večernem nedeljskem terminu (ob 20.00) bodo Žalčanke gostovale v Velenju.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG:

sobota, 20. novembra:
ŽRK PTUJ : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 27:30 (14:15)
Kolenko 14 (1), Bedrač 5; Fegic 6, Abina in Zelnik po 5.

V uvodnem delu obračuna rokometašice Mlinotesta Ajdovščine niso bile najbolj prepričljive. Do 12. minute so sicer ves čas vodile, največ za dva zadetka, nato pa je mrežo zatresla Alina Planinc in rezultat izenačila na 7:7. V nadaljevanju so gostje stopile na plin, si znova priigrale prednost, tokrat za tri gole, ki pa je niso uspele ohraniti do konca prvega dela. Po 30 minutah je bil rezultat 15:14 v korist Ajdovk.
V drugem polčasu izbranke Jana Žbogarja domači zasedbi niso dopustile, da se jim približa. V 38. minuti so po golu Teje Ferfolje povedle za pet zadetkov, prednost pa ohranile vse do konca. Z rezultatom 27:30 so se na Ptuju veselile nove zmage, sedme v tej sezoni 1. ženske rokometne lige.
Najbolj razigrana med Ptujčankami je bila s 14 zadetki Minea Kolenko, za Ajdovke pa jih je šest dosegla Nuša Fegic.
Enajsti krog zasedbi Ptuja prinaša obračun z Izoljankami, v Ajdovščini pa bodo gostovale Celjanke.

Nuša Puž, rokometašica Ptuja:
"Borile smo se vseh 60 minut. V drugem polčasu se je poznalo, da nam manjka rokometašic. Vseeno bi čestitala vsem soigralkam, da so se borile do konca. Malo je zmanjkalo. Upam, da bo ta borbenost do izraza prišla na drugih tekmah, ko bomo še bolj konkurenčne."

Urša Zelnik, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine:
"Znova ni bilo tako, kot smo se dogovorili. Preveč je bilo neuspešnih strelov, tudi obramba ni bila prava. Zmagati bi morale z višjo razliko, vsaj zaradi naše samozavesti, saj je šlo za zadnjo tekmo pred reprezentančnim premorom."

ZELENA SKUPINA, 9. KROG:

RK SAVA KRANJ : ŠDRŠ VRHNIKA 30:25 (18:13)
Kuralt in Ožegovič po 7; Cankar 8 (1), Gabrovšek, Jereb in Nusdorfer (3) po 4.

Rokometašice Save Kranja so obračun začele odločneje. Povedle so s 3:0, v 16. minuti pa so po zadetku Katre Štular vodile že za sedem golov (11:4). Vrhničankam se je v nadaljevanju sicer uspelo nekoliko približati, vseeno pa niso ujele stika z gostiteljicami, ki so ob polčasu vodile z 18:13.
Kranjčanke so tudi v drugem delu nadaljevale v enakem ritmu in se že takoj z goloma Nike Ožegovič in Petre Kuralt znova oddaljile na sedem zadetkov (20:13). Najvišjo prednost so imele v 38. minuti, in sicer osem golov (23:15). Obračun so varno pripeljale do konca in se veselile zmage proti ekipi iz Vrhnike. Rezultat je na koncu znašal 30:25.
Med Kranjčankami sta bili s sedmimi zadetki najbolj razpoloženi Petra Kuralt in Nika Ožegovič, pri gostujoči zasedbi pa je osem golov prispevala Jerneja Cankar.
Po nekoliko daljšem premoru se bo zasedba Save Kranja pomerila z Branikom Mariborom, Vrhničanke pa bodo doma gostile Logatčanke.

RK ZVEZDA LOGATEC : RK OLIMPIJA 25:25 (12:10)
Železnik 10 (2), Lukan 5; Perše in Kolobarič po 6.

Logatčanke so tekmo odprle z delnim rezultatom 3:0. V vodstvu so bile vse do 18. minute, ko je za izenačenje na 6:6 zadela Pia Perše. Znova je sledil dober delni izid gostiteljic, tokrat 5:0. Do konca prvega dela tekme so Ljubljančanke zaostanek uspele znižati na dva gola razlike. Rezultat je ob odmoru znašal 12:10.
Druga polovica tekme je bila bolj izenačena. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, v 42. minuti pa so po zadetku Lee Berzelak prvič povedle tudi gostje (17:16). Višje razlike si nobena od ekip ni uspela ustvariti. Po napeti končnici, še pet minut pred koncem je bil rezultat poravnan na 23:23, nismo dobili zmagovalk. Kljub vodstvu gostiteljic skozi večji del obračuna jih je v izdihljajih tekme pred porazom rešila Sara Železnik, ki je postavila tudi končni izid dvoboja (25:25).
Sara Železnik je bila z desetimi zadetki najbolj razigrana med domačo zasedbo. Za Olimpijo sta po šest golov dosegli Pia Perše in Anja Kolobarič.
V desetem krogu Logatčanke čaka gostovanje na Vrhniki, ekipa Olimpije pa bo gostila Koprčanke.

Tadej Zbačnik, trener Zvezde Logatca:
"S točko moramo biti zadovoljni, saj bi se rezultat v končnici lahko obrnil tudi drugače. Čestitam ekipi za borbo, a žal je naših nihanj še vedno preveč. Znamo igrati vrhunsko, nato pa nas napake stanejo ugodnega rezultata. Čestitke Olimpiji za prikazano igro."

Tjaša Bukvič, rokometašica Olimpije:
"V obrambi se trudimo, a nato v napadu zaključujemo prehitro. Na prihodnjih tekmah moramo biti še bolj agresivne v obrambi, v napadu pa moramo pomagati druga drugi. Igrati moramo sproščeno in rezultat bo znova na naši strani."