27. 11. 2021

Obračun med Vrhničankami in Logatčankami se je končal z remijem

Edini rokometni obračun tega konca tedna se je končal z delitvijo točk.

Na zaostali tekmi petega kroga zelene skupine 1. ženske rokometne lige sta se pomerili zasedbi Vrhnike in Zvezde Logatca. Gostiteljice so kljub vodstvu štirih zadetkov osem minut pred koncem iztržile le remi (28:28).

Na že odigrani tekmi petega kroga so Koprčanke z 31:26 doma premagale ekipo Olimpije. Prestavljen je bil obračun med zasedbama Save Kranja in Branika Maribora.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 5. KROG:

sobota, 27. novembra:
ŠDRŠ VRHNIKA : RK ZVEZDA LOGATEC 28:28 (10:11)
Cankar 9 (3), Berzelak 6; J. Košir 8, M. Košir 5 (1).

Tekmo je v drugi minuti odprla Aleksandra Tomasović, ki je gostje povedla v vodstvo. V sedmi minuti je nato za prednost gostiteljic (2:1) zadela Jerneja Cankar. V nadaljevanju sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nobena pa si ni uspela priigrati občutnejše prednosti. Po polovici tekme je bil rezultat 11:10 v korist Logatčank.
Rokometašice so tudi na začetku drugega polčasa prikazale izenačeno igro. V 37. minuti so z dvema zadetkoma prednosti (15:13) povedle Vrhničanke, kasnje pa nadaljevale z dobro igro. Še osem minut pred koncem tekme so vodile za štiri zadetke (26:22). V zaključku so članice domače zasedbe nekoliko popustile in prednost se je začela topiti. V 58. minuti je za izenačenje na 27:27 zadela Aleksandra Tomasović, kasneje pa so Logatčanke celo povedle z 28:27. Po minuti odmora je točko Vrhničank rešila Špela Nusdorfer, ki je bila uspešna s črte sedmih metrov. Tekma se je končala z rezultatom 28:28.
Strelsko najuspešnejša v zasedbi Vrhnike je bila Jerneja Cankar z devetimi zadetki, na drugi strani jih je osem dosegla Jana Košir.
Rokometašice Vrhnike in Zvezde Logatca se bodo znova pomerile v prihodnjem krogu 1. ženske rokometne lige.