10. 12. 2022

Tekma preobratov v Logatcu z zaključkom brez zmagovalk

S sobotnima tekmama so rokometašice zelene skupine 1. ženske rokometne lige vstopile v 7. krog. Na izjemno napeti tekmi v Logatcu sta se domača zvezda in Piran razšla z neodločenim izidom 28:28. Razburljivo je bilo tudi na Vrhniki, kjer se je Sava Kranj do točke prebila v končnici obračuna (34:34).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 7. KROG

Sobota, 10. decembra:
RK ZVEZDA LOGATEC : RK PIRAN 28:28 (14:15)
Simšič 8 (3), Stojanović Železnik, Košir (1) in Berzelak (1) po 5; Kokotec 11 (6), Kolobarić 8 (3).

Rokometašice so še drugič v zadnjih dveh tekmah vpisale neodločen rezultat, s čimer na lestvici zelene skupine 1. ženske rokometne lige za Ljubljano, ki je na petih tekmah še nepremagana in ima odigrano tekmo manj, zaostajajo za dve točki. V kvalifikacije za preboj v modro skupino in s tem v končnico za najvišja mesta vodi le prvo mesto.
Obračun v Logatcu so po izenačenem začetku bolje nadaljevale gostiteljice. Te so v 17. minuti z golom Nike Simšič povedle z 9:6, a so tekmice z Obale v naslednjih petih minutah rezultat postavile v izhodišče (9:9).
Vse do 45. minute sta se nato ekipi izmenjavali v vodstvu, a nobena ni povedla za več kot zadetek. To je v korist Zvezde Logatca nato spremenila Jana Košir (21:19), na drugi strani pa je ob igralki manj v polju Pirančanke od potopa z dvema zadetkoma za prepolovitev zaostanka reševala Kristina Kokotec.
Z dvema uspešno izvedenima sedemmetrovkama je slednja v 52. minuti zasedbo z Obale popeljala v vodstvo s 25:24, v 55. minuti je Anja Kolobarić povišala na 26:24, a to ni bilo dovolj za zmago Pirana. Gostiteljice so dve minuti za tem izenačile na 27:27, rezultatu pa sta v zadnji minuti ekipi dodali vsaka en uspešen strel s sedmih metrov.
V dresu Zvezde Logatca je bila z osmimi zadetki najboljša Nika Simšič, na drugi strani jih je 11 dosegla Kristina Kokotec.

IZJAVI PO TEKMI:

Peter Terčič, trener RK Zvezda Logatec:
"Tekma je bila upravičeno derbi kroga. Mi smo nekoliko zatajili v prvenstvu, a se leto za nas končuje kar dobro. Lahko dvignemo glave, ker smo odigrali dobro tekmo proti težkemu nasprotniku, ki je prišel po zanesljivi dve točki. Borili smo se do konca, morda smo imeli nekaj nesreče, da nismo dobri zaključevali napadov. Pozna se nam, da nismo bili vsi in so nekatere punce igrale v slabši pripravljenosti, zaradi bolezni pred tekmo. Zlata vredna točka."

Kristina Kokotec, rokometašica RK Piran:
"Čestitam svoji ekipi za borbenost in točko, ki jo nosimo domov. Žal se nam ni izšlo vse po planih, tako kot smo si želele. Preveč napak smo naredile v obrambi, kar nekaj strelov zgrešile. Če potegnemo črto, smo se borile, upam da bo naslednja tekma prinesla boljši izplen za nas. Čestitke nasprotni ekipi."

ŠDRŠ VRHNIKA : RK SAVA KRANJ 34:34 (18:17)
Cankar 11 (4), Jereb 6; Nosan 6, Rauter (3) in Ožegovič (2) po 5.

Vrhnika in kranjska Sava po tekmi 7. kroga ostajata poravnani pri točkovni beri, le da zavoljo razlike med danimi in prejetimi zadetki slednje na lestvici zelene skupine zasedajo tretje, prve pa peto mesto. Njun obračun je bil izjemno negotov vse do konca, ko sta se ekipi razšli z neodločenim izidom 34:34.
Obračun so podjetneje začele Gorenjke, ki so v prvem polčasu nekajkrat povedle za dva zadetka, a tega nikoli niso dokončno unovčile. Za nameček so v zadnjih minutah prvega polčasa v ospredje spustile tekmice, ki so zalet prenesle tudi v začetek nadaljevanja in v 32. minuti povedle z 21:16.
Gostje so tekmicam dolgo gledale v hrbet. Še dobrih 14 minut pred koncem je Vrhnika vodila z 29:25, nato pa je gorenjska zasedba začela kovati povratek. V 55. minuti jo je Katra Štular Knavs približala le na zadetek zaostanka (31:30). Na začetku zadnje minute so sta bili ekipi poravnani na 34:34, nato pa se rezultat ni več spremenil. Po izteku igralnega časa je imela Jerneja Cankar sicer na voljo še strel s sedmih metrov, ki pa je ob dotiku bloka le oplazil zunanjo stran vratnice.
Slednja je bila z 11 zadetki najboljša strelka tekme. Pri Savi Kranju je šest zadetkov dosegla Sara Nosan.

Klavdija Leben, ŠDRŠ Vrhnika:
"Tekmo smo bolje odigrale v prvem polčasu, a to žal ni bilo dovolj za novi dve točki. Obračun je bil fizično naporen, igra je bila hitra. Zaradi več tehničnih napak in izključitev dve točki tokrat nista ostali doma."

Neža Rauter, RK Sava Kranj:
"V prvem polčasu se mi zdi, da smo nismo odigrale kot znamo. V drugem polčasu smo igro v obrambi popravile, a na koncu nam je zmanjkalo malo sreče, da bi dve točki odnesle domov.”