12. 2. 2022

Koprčanke do enajste zmage, Celjanke do desete

Štirje sobotni obračuni v 1. ženski rokometni ligi so se končali z zmagami Celjank, Novomeščank, Koprčank in Kranjčank.

Zaostali obračun 10. kroga modre skupine se je končal s 25:14 v korist Celjank, ki nadaljujejo z odličnim nizom. Drugi obračun modre skupine pa je bil bolj napet. Ekipa Krke Novega mesta je bila namreč le za zadetek boljša od Žalčank (30:29).

V 14. krogu zelene skupine sta zmagi vpisali zasedbi Kopra in Save Kranja. Prva je premagala Branik Maribor z 19:17, druga pa Vrhniko z 32:30.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG:

sobota, 12. februarja:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRD LITIJA 25:14 (13:9)
Strnad 7 (3), Regner (1) in Marković po 4; Kogovšek 6 (3), Ambrož 3.

Celjanke na domačem terenu niso dovolile presenečenja. Takoj na začetku tekme so povedle za štiri gole (5:1). Prednost so ohranile do odmora. Prvi polčas se je končal z rezultatom 13:9.
V drugem delu obračuna so gostiteljice ritem še stopnjevale. 15 minut pred koncem so vodile za šest (19:13), na koncu pa zmagale z enajstimi goli prednosti (25:!4).
Najboljša strelka ekipe Z'dežele je bila s sedmimi zadetki Anika Strnad, en gol manj je na drugi strani dosegla Manca Kogovšek.
V 17. krogu Celjanke čaka obračun Velenjčankami, Litijanke pa z Novomeščankami.

IZJAVA PO TEKMI

Andrea Perić, rokometašica Z'dežele:
"Čestitke Litiji za izjemno borbeno tekmo. Čeprav smo imele veliko zgrešenih priložnosti, smo se zbrale in v drugem polčasu odigrale dobro v obrambi ter tekmo pripeljale do konca tako, kot smo si želele."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 16. KROG:

RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK KRKA NOVO MESTO 29:30 (13:13)
Kokotec 7, Robida (1) in Žener (4) po 6; Kramar 10, Smonkar (2) in Novak (4) po 6.

Tekma v Žalcu je bila izenačena vse do zadnje sekunde. V prvem polčasu so z največ dvema zadetkoma prednosti vodile gostiteljice. V 9. minuti je za 5:3 zadela Kristina Kokotec, v 26. pa za 13:11 Tia Kralj. Semafor je po 30 minutah igre kazal 13:13.
Tudi v drugem polčasu je bila predstava obeh ekip precej izenačena. Za dva gola so v 42. minuti povedle Novomeščanke (21:19), deset minut pred koncem pa je gostiteljicam uspel delni izid 4:0, s katerim so povedle za tri (27:24). Prednosti niso izkoristile. V izdihljajih tekme je za 30:29 in zmago Novomeščank zadela Petra Kramar.
Kramarjeva je bila z desetimi goli najboljša strelka obračuna, sedemkrat je za Žalčanke zadela Kristina Kokotec.
V 17. krogu se bo ekipa Zelenih dolin Žalca pomerila s Ptujčankami, zasedba Krke Novega mesta pa z Litijankami.

Kristina Kokotec, rokometašica Zelenih dolin Žalca:
"Čestitke ekipi Krke Novega mesta. Po mesecu dni tekmovalnega premora športna sreča ni bila na naši strani. Poznala se je odsotnost Cerovakove. Čestitke soigralkam za srčno in borbeno igro do zadnje sekunde."

Gašper Kovač, trener Krke Novega mesta:
"Pričakovali smo zahtevno tekmo. Vedeli smo, da se gostiteljice soočajo s težavami in da bodo dale od sebe vse. Na koncu je bila sreča na naši strani."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 14. KROG:

ŽRK BRANIK MARIBOR : ŽURD KOPER 17:19 (8:14)
Urbančič 5 (3), Paradiž 4; Vatovec 5 (1), Teraž 3 (1).

Na obračunu v Mariboru so Koprčanke upravičile vlogo favoritinj. Proti zadnjeuvrščeni ekipi z lestvice zelene skupine so si prednost šestih zadetkov priigrale že v prvem polčasu (14:8), odločilen pa je bil delni izid 6:0 proti koncu prvega dela srečanja.
V drugi polovici dvoboja Koprčanke niso bile tako strelsko uspešne. Zadele so le petkrat, česar pa gostiteljice niso uspele izkoristiti. 20 minut pred koncem je semafor kazal 17:13 v korist Primork, na koncu pa so se gostje veselile zmage z 19:18.
Za domačo zasedbo je pet golov prispevala Urša Urbančič, prav tolikokrat je na drugi strani žogo v mrežo pospravila Karin Vatovec.
V prihodnjem krogu se bodo Mariborčanke udarile z ekipo Save Kranja, Koprčanke pa bodo doma gostile zasedbo Olimpije.

ŠDRŠ VRHNIKA : RK SAVA KRANJ 30:32 (17:15)
Jereb 9, Guštin 5; Kuralt in Nosan po 6.

Kljub temu da je bil obračun na Vrhniki izenačen, je prvi polčas pripadel gostiteljicam. Večkrat so si priigrale dva zadetka prednosti, kolikor so vodile tudi po 30 minutah igre (17:15).
V drugem delu se je tehtnica prevesila na stran Kranjčank. V 43. minuti so po zadetku Petre Kuralt povedle za tri (25:22) in prednost v rokah držale vse do konca. Semafor je po izteku časa kazal 32:30 v korist ekipe Save Kranja.
Najboljša strelka domače zasedbe je bila Anja Jereb z devetimi zadetki, za gostje pa sta šestkrat zadeli Petra Kuralt in Sara Nosan.
V prihodnjem krogu se bodo Vrhničanke pomerile z Logatčankami, zasedba Save Kranja pa bo gostila Mariborčanke.