29. 1. 2022

Celjanke vpisale osmo, Novomeščanke pa sedmo zmago v tej sezoni

Celjanke so se v soboto razveselile osme, Novomeščanke pa sedme zmage v tej sezoni 1. ženske rokometne lige.

Prvi sobotni obračun so v Celju zanesljivo dobile gostiteljice, ki so bile s končnim rezultatom 36:14 boljše od ekipe Zagorja. Na tekmi na Ptuju pa so se zmage veselile gostje. Ekipa Krke Novega mesta je zmagala z 32:25.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 14. KROG:

sobota, 29. januarja:
ŽRK Z'DEŽELE : RŽK ZAGORJE 36:14 (18:6)
Bon-Brzin 9, Pišek 7; Kolobarić (2) in Žerko po 4.

Rokometašice Z'dežele so bile na sobotnem obračunu bolšje že od samega začetka. Tekmicam so prvi zadetek pustile šele v 15. minuti, ko so vodile že za sedem golov (8:1). Do odmora so igro še stopnjevale in imele tako po polovici tekme prednost 12 zadetkov (18:6).
Zagorjankam tudi v drugem delu srečanja ni steklo, izbranke Miše Marinček pa so vodstvo povečevale. Končni izid srečanja je postavila Jasmina Pišek, ki je zadela za 36:14.
V domači zasedbi je bila strelsko najbolj razpoložena Iza Bon-Brzin, ki je mrežo zatresla devetkrat. Na drugi strani sta štiri gole dosegli Lara Kolobarić in Lucija Žerko.
V prihodnjem krogu Celjanke čaka gostovanje pri ekipi Krke Novega mesta, zasedba Zagorja pa bo gostila Žalčanke.

IZJAVA PO TEKMI

Jasmina Pišek, rokometašica Z'dežele:
"Po daljšem premoru smo v domači dvorani odigrale tekmo z Zagorjem. Prikazale smo nekaj dobrih kombinacij, v obrambi smo bile strpne. Mislim, da je bilo iz naše igre razvidno, da smo med dvomesečnim premorom dobro trenirale in da smo željne novih zmag v drugem delu tekmovanja."

ŽRK PTUJ : ŽRK KRKA NOVO MESTO 25:32 (11:12)
Kolenko 9 (3), Bedrač in Planinc po 6; Novak 10 (4), Čopi 8.

V prvi minuti dvoboja je Nika Bedrač gostiteljice povedla v vodstvo (1:0), a so nato pobudo prevzele Novomeščanke. V 14. minuti jim je Živa Čopi priigrala štiri gole prednosti (7:3), ki pa se je do odmora stopila. Rezultat ob polčasu je bil 12:11 v korist izbrank Gašperja Kovača.
V nadaljevanju srečanja je bila tehtnica znova na strani ekipe Krke Novega mesta. Z delnim izidom 4:0 na začetku drugega polčasa so si zopet priigrale ugodnejše prednost. Pred zadnjo četrtino tekme so vodile za šest (22:16). Dvoboj je bil takrat že odločen, saj Ptujčankam ni uspelo več ujeti priključka. Končni rezultat je znašal 32:25 v korist Novomeščank.
Med Ptujčankami je bila z devetimi goli najbolj razpoložena Minea Kolenko, enega več pa je za gostje dosegla Erin Novak.
V 15. krogu se bodo rokometašice Ptuja pomerile proti Velenjčankam, ekipa Krke Novega mesta pa proti Celjankam.

Tajda Tripkovič, rokometašica Ptuja:
"Za nami je zahtevna tekma. Prvi polčas je bil odličen, na začetku drugega pa smo popustile, izgubile osredotočenost, dovolile preveč nasprotnih napadov in rezultat je takšen, kakršen je. Treba je dvigniti glave in iti naprej."