4. 2. 2022

Ljubljančanke doma do sedme zmage v sezoni

Ljubljančanke so z zmago odprle rokometno dogajanje tega konca tedna. Doma so s 36:27 premagale Vrhničanke.

V soboto bo v modri skupini na sporedu le dvoboj med Ptujčankami in Velenjčankami, v zeleni skupini pa se bodo Koprčanke pomerile proti Kranjčankam.

Nedelja prinaša še tekmo med zasedbama Krke Novega mesta in Z'dežele.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 13. KROG:

petek, 4. februarja:
RK OLIMPIJA : ŠDRŠ VRHNIKA 36:27 (19:13)
Tjaša Bukvič 11 (9), Kolobarič 7; Jereb 5, Cankar (4), Leben in Nusdorfer (2) po 4.

Gostiteljice so na začetku obračuna izkoristile prednost domačega parketa in si po osmih minutah priigrale tri zadetke prednosti. Za 4:1 je zadela Tjaša Bukvič. Gostje so nato ogrele svoje motorje in pet minut pozneje izenačile (5:5). V nadaljevanju se je tehtnica znova prevesila na stran Ljubljančank, ki so si do odmora priigrale občutnejšo prednost. Rezultat ob polčasu je znašal 19:13.
V drugem delu dvoboja izbranke Aleša Veberja prednosti niso spustile iz rok. Tekmice so ves čas ohranjale na varni razdalji. 15 minut pred koncem so Vrhničanke zaostajale za sedem zadetkov (26:19), na koncu za devet (36:27).
Pri ekipi Olimpije je bila z 11 zadetki najbolj razpoložena Tjaša Bukvič, na nasprotni strani pa se pet golov dosegla Anja Jereb.
V 14. krogu bo zasedba iz Ljubljane gostila Logatčanke, ekipa z Vrhnike pa pričakuje Kranjčanke.