14. 2. 2022

Rokometašice Krima Mercatorja zanesljivo preko Izolank

Dolgo časa je minilo od zadnje tekme rokometašic Krima Mercatorja in Trga ABC Izole v 1. ženski rokometni ligi. V ponedeljek so znova stopile na parket in z obračunom v ljubljanskih Stožicah odprle 17. krog modre skupine.

Gostiteljice so sprva potrebovale nekaj minut, da so se ogrele, a na koncu upravičile vlogo favoritinj. Dvoboj se je končal z rezultatom 34:21, Ljubljančanke pa so na svoj račun dodale novi dve točki.

Ostali obračuni 17. kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige bodo odigrani 16. marca.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 17. KROG:

ponedeljek, 14. februarja:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK TRGO ABC IZOLA 34:21 (19:11)
Ngombele 10 (2), Posavec 5; Bratina in Krese po 4.

Pet minut so rokometašice Krima Mercatorja potrebovale, da so na obračunu proti Trgu ABC Izoli dosegle prvi zadetek (1:3). V nadaljevanju so zaostanek hitro izničile in v 14. minuti prvič prevzele vodstvo. Paula Posavec je zadela za 7:6. Začetni nalet Izolank se je nato nekoliko ustavil. Do odmora so uspele doseči še pet zadetkov, na drugi strani pa so gostiteljice zabile 12-krat. Pred nadaljevanjem so imele tako ugodno prednost osmih zadetkov (19:11).
Drugi del srečanja ni postregel s presenečenjem, ekipa Krima Mercatorja je pokazala svojo moč. V 37. minuti je prvič povedla z dvomestno prednostjo, za 23:13 je bila uspešna Zala Miklič. Tekma je bila odločena že pred iztekom igralnega časa. Ljubljančanke so se tako veselile desete zmage v tej sezoni 1. ženske rokometne lige. Končni izid tekme pa je bil 34:21.
Najboljša strelka obračuna je bila Betchaidelle Ngombele, ki je dosegla deset zadetkov. Za zasedbo Trga ABC Izole pa sta po štiri gole prispevali Lara Bratina in Maja Krese.
V 18. krogu se bodo izbranke Nataše Derepasko udarile z Velenjčankami, Izolanke pa doma pričakujejo zasedbo Zagorja.

IZJAVA PO TEKMI

Nataša Derepasko, trenerka Krima Mercatorja:
"Pozna se nam utrujenost po dolgem potovanju, a najbolj pomembno je, da smo tekmo dobile in teden začele po pričakovanjih. Zdaj nadaljujemo s treningi, da se konec tedna na obračunu Lige prvakinj predstavimo v najboljši luči."

Borut Hren, trener Trga ABC Izole:
"Super tekma, ravno to, kar smo potrebovali po 80 minutah pokalnega obračuna. Priložnost smo lahko ponudili vsem rokometašicam, ki pa so jo res dobro izkoristile. Hvala tudi ekipi Krima Mercatorja, da je igrala s tako postavo. Tekma je res služila svojemu namenu."